Maça doğru Virtus Eirene Ragusa – Galatasaray

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, EuroCup Women 3. Tur ilk maçında 9 Şubat 2017, Perşembe günü Virtus Eirene Ragusa ile karşı karşıya gelecek. PalaMinardi Arena’daki mücadele TSİ 22:30’da başlayacak.

EuroCup Women’da son 8 takım arasında girmeyi başaran Galatasaray, İtalyan temsilcisi Virtus Eirene Ragusa ile eşleşti. İlk maç 9 Şubat Perşembe günü İtalya’da bulunan PalaMinardi’de oynanacak. İkinci maç ise 16 Şubat Perşembe günü Abdi İpekçi Arena’da oynanacak.

Takımlar, 3. tur sonrasında EuroLeague Women’dan elenen dört takımla birlikte 8’li gruplarda mücadele edecek. O turdan itibaren karşılaşmalar, finale kadar iki maçlı eleme usulüyle oynanacak.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde son olarak Girne Üniversitesi’nde ile evinde karşı karşıya gelen Galatasaray karşılaşmadan 89-68 galip ayrılarak KBL’de 13. galibiyetini elde etti ve puan durumunda üçüncü sırada yer aldı. Mücadelede Jefferson 27, Vitola 13 ve Papova 10 sayıyla ön plana çıkan isimler oldu.

İstatistiklerde Galatasaray

EuroCup Women son 8 turu öncesinde maç başına 79.6 sayı ortalamasıyla bu alanda ilk sırada bulunan Galatasaray, ayrıca maç başına en çok top çalan takım oldu (13.4). Asist alanında ise sarı kırmızılılar 19.6 ortalamasıyla üçüncü sırada yer alıyor.

Amerikalı oyun kurucu Moriah Jefferson, maç başına 22.9 sayı ortalamasıyla son 8 turu öncesinde EuroCup Women’ın en skoreri konumunda. Ayrıca Jefferson, 4.7 top çalma ortalamasıyla yine bu alanın da lideri olmuş durumda.

 

Spor Muhabiri Melih Keskin

Aktüel İntermedya / SPOR

You may also like

Popular News