MOTORSPORLARI TARİHİNDE BİR İLK: RECOIL 4 KÜBA’DA REKOR KIRDI!

Monster Energy atleti “Ballistic” BJ Baldwin ve 850-bhp gücündeki Trophy Truck’ı ile Havana’nın tozlu sokaklarında gezintiye çıkmaya hazır mısınız?

Sweatpants Media tarafından üretilen ve Toyo Lastikleri sayesinde sizinle buluşan, yedi dakikalık, epik bir video ile karşınızdayız. Küba’da gerçekleştirilen bu çok özel prodüksiyonda motorsporları tarihinde bir ilke imza atıldı! Trophy Truck ile (58.2 metre) en uzun “residential jump” başarıyla sonuçlandı.

Baldwin video ile ilgili konuşurken “Havana sokaklarında 160 km hızla uçmak tamamen farklı bir deneyimdi.” dedi ve ekledi; “1950’li yılların eski dönemlerine özgü sedanların bulunduğu bir yerleşim caddesinde milyonlarca dolarlık ve 2.7 tonluk dev bir kamyon ile sokaklarda olmak çok farklıydı. Yerlilerin akıllarını başlarından aldık diyebilirim! Bir kamyonun uçabileceği konusunda hiçbir fikirleri yoktu ama buna tanık oldular.”

Hollywood bu gibi sahneleri çekmek için yeşil ekranlar, vinçler ve film endüstrisine özel küçük hileler kullanırken, Recoil 4, efsanevi motokros yarışçısı, Nitro Circus’un yıldızı Andy Bell’i film yapımcısı koltuğuna taşıdı. Bell, Baldwin’in cesaretini kullanıp, yerçekimi yasalarını bükerek sadece motorsikletler ile gerçekleşeceğini düşündüğümüz bu gösteriyi dev bir kamyon ile gerçekleştirmeyi başardı!

Bell, bu epik yapım hakkında görüşlerini paylaşırken “BJ dev bir kamyonun başkalarının hayal bile edemeyeceği şekilde limitlerini zorladı ve Küba’nın son zamanlarda görüp görebileceği en çılgın olayı gerçekleştirdi” dedi.

Yalnızca beş gün içinde bütün bu çekimleri gerçekleştirmek çok zor olsa da Toyo Tires, Monster Energy, Rigid Industries, King Shocks gibi sponsorlar ve yerel yönetimin desteği ile her şey kusursuz şekilde ilerledi ve aşılması oldukça güç bir rekorun altından başarı ile kalkıldı.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi – Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi 4.Blok No.23 Başakşehir / İSTANBUL

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News