NBA BAŞKANI ADAM SILVER’DAN TÜRKİYE’DEKİ SPOR SALONLARINA ÖVGÜ

NBA Başkanı Adam Silver, Türkiye’de bulunan spor salonlarının uluslararası standartlarda olduğunu söyledi, Global Games’in farklı ülkelere de taşınabileceğinin sinyalini verdi. NBA Global Games 2017 kapsamında Londra’da oynanan Denver Nuggets – Indiana Pacers karşılaşması öncesi basının karşısına çıkan Silver; Türkiye’de de devam eden Jr. NBA Programı’ndan çok olumlu geri dönüş aldıklarını belirtti.

NBA Başkanı Adam Silver Global Games kapsamında gerçekleşen müsabakaları artırmayı düşündüklerini dile getirdi. Bu yıl Londra’da gerçekleşen Global Games 2017’nin önümüzdeki yıllarda farklı ülkelere de taşınabileceğini belirten Silver, bu çerçevede Türkiye’deki spor salonlarını da kaliteli ve güzel bulduğunu söyledi.

NBA Başkanı Adam Silver; “Global Games kapsamında gerçekleşen maçların sayılarını artırmak istiyoruz. Dünyada çok kullanışlı ve kaliteli basketbol sahaları var. Bu anlamda Türkiye’deki spor salonlarını kaliteli ve güzel buluyorum. Fikstürümüzü de göz önüne alarak yeni pazarlara açılacağız” dedi. Silver; Türkiye’de de hayata geçen JR. NBA Programı’nın sürdüğünü ve geri dönüşümlerinin olumlu olduğunu vurguladı.

NBA Global Games 2017 kapsamında, Londra O2 Arena’da gerçekleşen Denver Nuggets – Indiana Pacers mücadelesi öncesinde basının sorularını yanıtlayan Adam Silver; NBA oyuncularının %61’nin uluslararası oyunculardan oluştuğunu söyledi. Basketbolun dünyada en hızlı gelişen spor dalı olduğunu belirten Silver; “Geçtiğimiz sezon NBA maçlarını 1 milyon kişi izledi. Bu da dünyada her 7 kişiden birinin NBA izlediği anlamına geliyor. Şu an ligi takip eden 1.3 milyon kişi var” dedi.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Darüşşafaka Tekfen İmza Töreni

Uzun yıllardır yeşil-siyahlı formamız terleten 3 önemli yerli oyuncumuz, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir ve Emircan …