Sevgililer Günü’nü Da Mario Kalamış’ta İtalyan lezzetleriyle kutlayın!

İtalyan mutfağının İstanbul’daki bir numaralı adreslerinden Da Mario, Kalamış’taki keyifli atmosferiyle Sevgililer Günü’nde romantik buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Da Mario Kalamış, özel hazırlanan Sevgililer Günü menüsünde zengin seçenekler sunuyor.

Da Mario’nun 14 Şubat’a özel menüsü, kan portakal ve avokado carpaccio ile sunulan yengeç salatası, taze enginar ve badem pesto ile servis edilen pancarlı ravioli ile başlıyor. Ana yemek olarak ise yeşil sebzelere sarılı dil balığı rulo ve balkabağı yatağında dana yanak sunuluyor. İtalyan tatlısı, Marsala Zabayon, kavrulmuş fındıklı beze ve vişneli pandispanyadan oluşuyor. Misafirler 14 Şubat için hazırlanan bu özel lezzetleri menü olarak ya da arzu ederlerse ayrı ayrı da sipariş verebilecekler.

14 Şubat’ta Da Mario’da keyifli bir yemek isteyen misafirler, Sevgililer Günü menüsünün yanı sıra dilerlerse Da Mario’nun iki ayda bir yenilediği bölgesel menüden de tercih yapabilecekler. Da Mario, Piemonte bölgesinin geleneksel yemeklerini yorumlayarak hazırladığı “Sapori Del Piemonte’’ adlı menüsünde deniz ürünlerinden kırmızı ete varan farklı lezzetleri bir araya getiriyor. Menünün öne çıkan lezzetlerinden “Capunet” kırmızı et severlerin beğenisine sunuluyor. Fontina peyniri ile doldurulup gratine edilmiş kabak çiçeği ve lahananın dana etiyle uyumu “Capunet” lezzetinde buluşuyor. Kırmızı et seven çiftler için Da Mario menüsündeki bir diğer alternatif ise paylaşımlı tabakta köpük gorgonzola, hindiba ve bölgeye özgü fındıkla sunulan fırınlanmış dana kaburga.

Sevgililer Günü’nde çiftlere ev sahipliği yapacak olan Da Mario Kalamış, benzersiz İtalyan lezzetleriyle hatırlanmaya değer buluşmalar için misafirlerini bekliyor.

 

Aktüel İntermedya / GEZİ

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

İsfanbul Tema Park Dünya Roller Coaster Günü’nü dünya devleriyle birlikte kutlayacak!

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, Dünya Roller Coaster Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. İsfanbul Tema …