Sony EXTRA BASS kablosuz hoparlörlere derin bas özelliği geldi

Sony, bugünün müziğini duymak için EXTRA BASS kablosuz hoparlör serisindeki derin bas notalarını güçlendirdi. Yeni EXTRA BASS serisi, kompakt, taşınabilir boyutları, güçlü ses ve çarpıcı ışık efektleri ile her partiye renk katıyor.

Sony, çeşitli mekânlar ve farklı ortamlarda dinleyicilerin derin bas notalarının yoğunluğunun tadına varması için tasarladığı dört yeni taşınabilir kablosuz hoparlör ile EXTRA BASS™ serisini daha da genişletiyor. Günümüzün ağır bas ezgileri ve hareketli tempoları için üretilen EXTRA BASS™ teknolojisi, güçlü ve net bas sesini, belki de en umulmadık yerde, kompakt taşınabilir hoparlörlerde sunuluyor. Böylece, ortaya dolu, derin, yankılanan ses kalitesi ve favori müziğiniz ile senkronize şekilde yanıp sönen ışıklar çıkıyor. Partinizi her yere taşıyabilmeniz için, tüm yeni hoparlörler NFC ve Bluetooth® uyumluluğu ile kolay, tek dokunuşla bağlantı ve müzik aktarımı sunuyor.

Yeni seri hoparlörler, kompakt boyutları ve uzun pil ömürleri sayesinde, aksiyon neredeyse oraya kolaylıkla taşınabiliyor. Tarzın ve taşınabilirliğin mükemmel bir kombinasyonunu sunan yeni genişletilen EXTRA BASS™ kablosuz hoparlör serisi, kapalı ya da açık mekânlarda, konduğu her yerde harika bir görünüm ve ses sunuyor. IPX5[1] suya dayanıklılık derecesine sahip cihazlar su sıçramalara karşı dirençli. Böylece, hoparlörleri gönül rahatlığıyla, havuz partisine götürmek mümkün.

SRS-XB40, SRS-XB30 ve SRS-XB10 gibi tüm hoparlörler, nereye yerleştirilirse yerleştirilsin, harika ses sağlayan esnek bir çift yönlü tasarıma sahip. Hoparlörler, yatay şekilde yerleştirilebileceği gibi, kısıtlı mekânlarda dik de konabiliyor.

SRS-XB40, SRS-XB30 ve SRS-XB20 Kablosuz Hoparlörler – Taşınabilir Bir Parti

SRS-XB40, çizgisel LED ışığı, elektronik flaş ve hoparlör ışığı ile gece kulüplerini aratmayan ışık efektleri sunuyor. Çizgisel ışık, saf beyazdan gökkuşağı renklerine kadar değişen desenler yaratıyor. Müziğin ritmiyle senkronize olan güçlü ve hızlı ışıklı ekran, müziğin havası ve atmosferiyle uyum sağlıyor. SRS-XB30, birçok renkli çizgisel ve elektronik flaşa, SRS-XB20 ise hoparlörün rengini tamamlayan tek renkli çizgisel bir ışığa sahip.

Hoparlörler, kablosuz parti zinciri oluşturmak üzere birbirine bağlanarak, dinleyicilerin senkronize ışıklar eşliğinde harika sesli performansın tadını çıkartması sağlanabiliyor. Ona kadar hoparlör, Bluetooth® üzerinden birbirine bağlanıp (SRS-XB40/XB30/XB20 modelleri karışık şekilde birbiriyle eşleştirilebiliyor) interaktif şekilde kullanılabiliyor. Aynı modelden iki hoparlörün eşleştirilmesi ile stereo sesin keyfini çıkartmak da mümkün. Stereo modu, doğal duymaya benzer şekilde, sesin farklı yönlerden duyulduğu izlenimini yaratıyor ve iki bağımsız ses kanalından yararlanıyor.

Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz SongPal™ uygulamasında bulunan dans pisti özelliğiyle parti ayarlarınızı eğlenceli şekilde değiştirebilirsiniz. Sadece SRS-XB40 ile kullanılabilen Fiestable uygulaması ise ışık ve hareket için DJ benzeri kontrolleri ve daha fazla fonksiyonelliği mümkün hale getiriyor.

Diğer harika özellikler arasında, cihazın pil düzeyi gibi, bilinmesi gereken önemli bilgileri duyuran Voice Guidance da bulunuyor. Bu modellerin çoklu cihaz bağlantısına imkan vermesi, birden fazla akıllı telefonun aynı zamanda bağlanabilmesi, bu sayede kullanıcının müzik kaynakları arasında hızlıca geçiş yapabilmesini de sağlıyor. Akıllı telefonunuzun şarjı azaldığında, bir USB kablosu ile SRS-XB40 ve SRS-XB30 modellerinin USB-A yuvasını kullanarak telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Diğer deyişle, hoparlörünüzün şarjını bir şarj cihazı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca, dört modelin tümü de akıllı telefonunuz ile eşleştirildiğinde telefon hoparlörü olarak kullanılabiliyor.

SRS-XB10 Kablosuz Hoparlör – Son Derece Taşınabilir bir Parti

Sürekli yollarda olanlar için, SRS-XB10, EXTRA BASS™ ses, inanılmaz yüksek ses ve güçlü bası ince gövdesi içinden sunabiliyor. Yaklaşık 16 saatlik uzun pil ömrü sayesinde, partileri tüm gece boyunca ve sonrasında sürdürmek de mümkün.

Süper kompakt boyutu ve taşınabilirliği sayesinde müziğin tadını her yerde çıkarabilirsiniz. İki farklı dinleme tarzı, kullanıcıların deneyimini optimize edebiliyor. Dikey modda, sesi her yönden duymak ve arkadaş gruplarıyla müziğin tadını çıkarmak mümkün. Yatay modda ise müzik, doğrudan dinleyicilerin kulaklarına yönlendiriliyor. Silikon kayış, ince hoparlörü sesin yönlendirilmesine yardımcı olacak bir standa dönüştürülüyor. Aynı kayış, müziğin doğrudan kullanıcıların kulaklarına yönlendirilebilmesi için hoparlörü sırt çantasına veya hemen hemen her yere takmak için de kullanılabiliyor. Tıpkı XB40, XB30 ve XB20 gibi, yeni XB10 da havuz başı partilerinde içinizi rahatlatacak, suya dayanıklı IPX5 tasarıma sahip.

XB10 aynı zamanda stereo ses sağlamak üzere aynı model bir başka hoparlörle de eşleştirilebiliyor. Bu eşleştirme, daha geniş bir ses alanı ve müziğin farklı yönlerden geldiği izlenimi yaratıyor.

SRS-XB40, SRS-XB30, SRS-XB20 ve XB10 kablosuz hoparlörler, Mayıs 2017’den itibaren temin edilebilecek.

Sony, 17300 numaralı CES Fuarında Sony Standında ürünlerini sergileyecek. Çevrimiçi sohbeti takip etmek için, #SONYCES hashtagini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, www.sony.com/cesadresini ziyaret edebilirsiniz.

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …