Tax Free Fonksiyonu İle Turistlere KDV İadesini Kolaylaşıyor

Ingenico YazarkasaPOS’lar Tax Free Fonksiyonu ile turistlere KDV iadesini kolaylaştırıyor

Yazarkasalarının donanım zenginliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Ingenico, yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarına ihtiyaç ve beklentileri karşılayan uygulamaları eklemeyi sürdürüyor. Ingenico, son olarak Tax Free Zone ile işbirliği yaparak yazarkasaPOS cihazlarına Tax Free fonksiyonunu ekledi. Böylece ülkemizden alışveriş yapan turistler satın aldıkları ürünlerin KDV’sini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde geri alabilecek.

Uçtan uca ödeme konusunda dünyanın ve Türkiye’nin lider şirketi Ingenico Group, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için AR-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Türk Hava Yolları’nın iştiraki olan Tax Free Zone ile işbirliği yapan Ingenico, yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarına Tax Free fonksiyonu ekleyerek turistlerin KDV iadesi için gereken formları daha hızlı ve kolay temin edilir hale getiriyor. Kasım ayı itibari ile pilot çalışmalarına başlanan uygulamanın ilk aşamada, 2017 ilk yarısında turistik bölgelerde yaygınlaştırılması planlanıyor.

Ingenico Türkiye ve Ortadoğu İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Gökşin Yılmaz, Tax Free uygulaması ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ingenico olarak hem müşterilerimizin hem de ülkemizin menfaatlerine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımıza Tax Free Zone ile yaptığımız işbirliği ile bir yenisini daha eklemekten son derece mutluyuz. İşbirliğimiz sonucunda yeni nesil yazarkasaPOS cihazlarımıza Tax Free fonksiyonunu ekleyerek işlem adımlarını daha hızlı hale getirdik. Tax Free işlemi için gerekli tüm tax free belgeleri cihazımızın dokunmatik ekranı kullanılarak hazırlanıp hızlıca yazarkasa üzerinden alınıyor. Yapılan alışverişlerin detayları hali hazırda yazarkasaPOS üzerinde kayıtlı olduğundan Tax Free işlemi için gerekli belgeleri tekrar doldurmaya gerek kalmıyor. Ingenico yazarkasalarda üretilen belge aynı zamanda Tax Free işlemleri için fatura niteliği taşıyor. Böylece işlem çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor.”

Tax Free fonksiyonu Ingenico iWE280 Seyyar yazarkasaPOS ve iDE280 masaüstü yazarkasaPOS’lar üzerinde çalışabiliyor.

 

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Vergi ve prim ödemeleri 2021’e yayılsın

Egeli ihracatçılar pandeminin oluşturduğu ekonomik yıpranmadan hızlı bir şekilde çıkılabilmesi için vergi borçlarının yapılandırılmasının şart …