Tofaş, Mesleki Eğitime Destek İçin Şanlıurfa’da!

Tofaş’ın gençleri otomotiv sektörüne kazandırmak amacı ile hayata geçirdiği  “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hazırlanmış 56 aracın teslimatı sürüyor. Program kapsamında Harran Üniversitesi’ne bir adet kesit Fiat Egea aracın teslimatı törenle gerçekleştirildi.

Türkiye otomotiv sektörünün lider kuruluşu Tofaş, uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerine imza atmayı sürdürüyor. “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde gerçekleşen törenle, bir adet kesit Fiat Egea araç Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Şanlıurfa Fiat Bayisi Arif Önkol’un da katılımıyla Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’a teslim edildi.

Mesleki eğitime destek projesinde öğrencilerin otomobil üzerinde araştırmageliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor. Tofaş tarafından okullara hibe edilen araçlar, Türkiye genelinde yer alan 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderiliyor. Mesleki Eğitime Destek Programı kapsamında bugüne değin, ODTÜ, Uludağ Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Harran Üniversitesi’ne teslimat gerçekleştirildi. Tofaş’ın bundan sonraki teslimatı ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

 

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News