Breaking News

Toptan Maske Meltblown Kumaşı Sağlık Bakanlığı izni ile alınabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı izni ile Toptan Meltblown, SMS, Spunbond, Nonwomen Kumaş Siparişleriniz için Watsap+Gsm: 0532 482 94 64 numarasından ulaşabilirsiniz… ( Söz konusu kumaşlar Sağlık Bakanlığından ve Devlet Malzeme Ofisinden izin ile alınabilmektedir. Bilgilerinize sunarız )

Maske Makinesi İmalatı İstanbul

Meltblown Kumaş ?

Tüm dünyayı kasıp kavuran corona virüsü sebebiyle insanların tüm araştırmaları bu salgını yenmek için oluyor. O sebeple son günlerde meltblown kumaş ve nonwonen kumaş hakkında çokça sorular gelmekte. Öncelikle kumaş isimleri genelde çeviri yapılarak ülkemize girmektedir ancak meltblown kumaş herhangi bir değişikliğe uğramadan kendi ismiyle adlandırılmaktadır. Çeviriye baktığımızda da eritilerek şişirilmiş gibi bir anlam çıkmaktadır.

Meltblown 1945 yıllarından itibaren üretilmeye başlanmış sentetik bir üründür. Üretiminde teknolojik birçok işlem uygulanmaktadır. Uygulanan işlemlerde kumaşa farklı farklı özellikler katmaktadır. Ürünün ham maddesi ise genel olarak polipropilendir. Meltblown kumaşa sahip bir ürün almak istediğinizde PP gibi bir ibare görebilirsiniz. Bu PP polipropilen elyafın kısaltmasıdır. (Polipropilen halı üretiminde de çok kullanılan bir sentetik üründür.)

Polipropilen haricinde poliüretan ve polibütilen kullanılarak da üretilen meltblown kumaşlar vardır. Kimyasallara ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması için polibütilen üretimli kumaşlar ilk tercih sebebidir.

Meltblown Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Filtreleme için meltblown kumaşlar çokça tercih edilmektedir.

Microfiber olarak adlandırılan birçok bezde meltblown kullanılmaktadır.

Emici özelliği sayesinde bu özelliği kullanmak isteyen sektörlerde de tercih edilir.

Eldiven, maske gibi medikal alanlarda da meltblown kumaş görülmektedir.

Son günlerde birçok ülkede eldiven ve maske konusunda tedarik sorunları yaşanmaktadır. Corona virüs sebebiyle bu tarz ürünlere talep arttığı için üretici firmalar bu talebe yetişememektedir. Bir yandan tedarik sorunu sürerken bir yandan da fiyatlarda aşırı yükselmelerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple meltblown kumaş elde etmek şuan için bir hayli zor olacaktır.

Ülkemizde nonwonen ve meltblown kumaş üreticilerinin sayısı çok azdır. Araştırma yaptığınızda meltblown kumaş üreten birkaç firma görebilirsiniz.

Meltblown Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Sentetik bir üründür.

Üretimde yapılan işlemlere göre dayanıklı ve dayanıksız modelleri vardır.

Genel olarak emici özelliklidir.

Filtreleme özelliği vardır.

Poliüretan ile üretilenlerin esnektir ve germelere dayanıklıdır.

Birçok alanda kullanıldığı için çok amaçlı bir üründür.

Çin ve Hindistan üretimde ilk sıralardadır.

Son yıllarda talep arttığı için fiyatları genel olarak yukarı yönlüdür.

Çeşitli renklerde üretilebilmektedir.

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …