Trump, Carl Vinson Uçak Gemisi için her seçeneğe hazırlıklı olmaları emrini verdi

Kore suları ısınıyor, Trump emir verdi!.                                                               ABD Başkanı Donald Trump’ın Kore sularına gönderdiği Carl Vinson Uçak Gemisi Görev Grubu’na, ABD ve müttefiklerini korumak için ‘olası her seçeneğe hazırlıklı olmaları’ emri verdiğini açıklandı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert McMaster “Başkan, bölgede ABD ile ABD’nin ortak ve müttefiklerine yönelik tehdidi ortadan kaldırmaları için (donanmadan) tüm seçeneklere hazırlıklı olmalarını istedi” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Carl Vinson hücum filosunu Kore sularına çekmesine Kuzey Kore’nin yanıtı ise sert oldu: “ABD’nin istediği her türlü savaşa yanıt vermeye hazırız.”

BBC Türkçe’nin Kuzey Kore devlet haber ajansı KCNA’ya dayandırdığı haberine göre dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada bölgeye gönderilen hücum filosunun ABD’nin ‘işgal hamlelerinin ciddi bir noktaya ulaştığını’ gösterdiği belirtildi.

“Her türlü savaşa hazırız!”

Açıklamada şöyle dendi “ABD’nin ölçüsüz eylemleri nedeniyle oluşabilecek feci sonuçlardan yalnızca ABD’yi sorumlu tutacağız. Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, ABD’nin istediği her türlü savaşa yanıt vermeye hazırdır.”

Trump ordered the Carl Vinson Aircraft to be ready for every option

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News