TÜYİD: “Sermaye piyasası profesyonelleri için uluslararası standartları destekliyoruz.”

Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Nursel İlgen, “SPK vizyonunun hayata geçirilmesinde TÜYİD olarak aktif katkı sağlamaya talibiz” dedi.

Türkiye’de yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulan Yatırımcı İlişkileri Derneği, 20 Şubat 2017’de seçilen yeni yönetim kurulu ile çalışmalarına devam ediyor.

Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.’nin ‘Elektronik Lisanslama Sınavı’ tanıtım kahvaltısında konulan Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş’ın “Sermaye piyasası lisans belgelerini CFA gibi uluslararası kabul gören standartlara taşımak istiyoruz” demecini büyük bir memnuyetle karşıladıklarını belirten TÜYİD Yönetim Kurulu Başkanı Nursel İlgen, “Sermaye Piyasası çalışanlarının lisans belgelerinin uluslararası standartlara kavuşturulması yönündeki SPK vizyonunun hayata geçirilmesi için Yatırımcı İlişkileri Derneği olarak her türlü katkıyı yapmaya hazırız. Bu çıta ülkemizin, İstanbul’un Uluslararası Finans Merkezi hedefine ulaşması yolunda önemli bir adım olacaktır” dedi.

Kendisi de CFA unvanına sahip bir sermaye piyasası profesyoneli olan Nursel İlgen, Yatırımcı İlişkileri’nin ülkemizde gelişen bir meslek olduğunun altını çizerek; sözlerini şöyle sürdürdü: “Derneğimiz, faaliyet alanlarımızla ilgili konularda sermaye piyasası oyuncuları arasında bir köprü görevi üstleniyor. Uluslararası iş birliklerimiz sayesinde şirketlerimizin sermaye piyasalarındaki etki ve verimliliğini artırıyoruz. Ayrıca, uluslararası en iyi uygulamaların yaygınlaşmasını da destekliyoruz.”

TÜYİD ;

Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), Türkiye’de yatırımcı ilişkileri ile ilişkili farklı hedef kitleleri kurumsal ve bireysel platformda bir araya getirerek, mesleki bilgi üretmek ve yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulmuştur. Misyonumuz, piyasalarımızın ve şirketlerimizin yatırımcılara en iyi şekilde tanıtılmasına ve şirketlerimizin adil piyasa değerlerine ulaşmalarına katkıda bulunmak ve Türkiye sermaye piyasalarının derinlik kazanmasını desteklemektir. TÜYİD 2009 yılında kurulmuş olup Türkiye sermaye piyasalarına ve ülke ekonomisine önemli katkısı olan 59 şirket kurumsal üyeleri arasında yer almaktadır.

 

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

 

You may also like

Popular News