Vizyon projeler makine mühendislerine anlatıldı

Katılımcı belediyeciliğin Türkiye’deki en güzel örneklerini veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, projelerini sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşmaya devam ediyor. Büyükşehir’in Antalya’nın geleceğine yön verecek vizyon projeleri makine mühendislerine anlatıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla Antalya’yı halk ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yönetiyor. Büyük projelerini referandumla halka soran, Konyaaltı Sahili, Boğaçayı gibi vizyon projeleri ilgili meslek odalarıyla işbirliği içinde yürüten Büyükşehir Belediyesi, STK’lara yönelik bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Bu kapsamda Doğu Garajı, Şarampol gibi devam eden projeler geçtiğimiz ay İnşaat Mühendisleri Odası üyeleriyle birlikte incelenmiş ve çalışmalar hakkında bilgi verilmişti.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Son olarak Makina Mühendisler Odası üyeleri, vizyon projelerle ilgili bilgilendirildi. Büyükşehir Belediyesi İmar Danışmanı Feridun Uyar, Makine Mühendisler Odası Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çevre Komisyonu Üyelerine vizyon projeler hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediyesi’ndeki toplantıda, Boğaçayı Projesi, Tünektepe Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Kurvaziyer Liman Projesi, Kaleiçi Yat Limanı Projesi, Kent Müzesi Projesi, Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi ve Nekropol Alanı Projesi detaylı bir şekilde makine mühendislerine anlatıldı. Projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

STK’LARIN KATKISINI ÖNEMSİYORUZ

Büyükşehir Belediyesi İmar Danışmanı Feridun Uyar, sivil toplum kuruluşlarının görüşlerine büyük önem verdiklerini belirterek, “STK’ların katkısına ve görüşlerine kulak vererek projelerimize yön veriyoruz. Toplantılar düzenleyerek, bilgilendiriyor, katkılarını alıyoruz. Son olarak Makine Mühendisler Odası üyelerine vizyon projelerimizi anlattık. Görüş alışverişinde bulunduk. Katılımcılar detaylı bir şekilde projeleri inceledi. Projelerin hayata geçtikten sonra Antalya’ya büyük bir fayda sağlayacağını belirtti. Projelerimizi STK’larla paylaşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …