Yahudi Yerleşimciler Filistinli Bir Çiftçiyi ve Eşini Yaraladı

Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimcilerin bugün (8 Kasım Çarşamba) Nablus kentinin güneyindeki Urif beldesinde zeytin toplayan Filistinlilere saldırmaları sonucu bir Filistinli ve eşi yaralandı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimini takipten sorumlu Gassan Dağlas’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre, Yahudi yerleşimciler bu sabah Urif’in doğu bölgesinde zeytin toplamaya giden Filistinlilere saldırdı.
Yahudi yerleşimcilerin Yitzhar Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki bölgede zeytin toplayan Filistinlileri engellemeye çalıştıkları bildirildi.
Yahudi yerleşimcilerin 50 yaşındaki Teysir Mahmud Sabah’ı darp ettikleri ve yüzünden yaraladıkları, ayrıca Filistinli çiftçinin eşini de darp ettikleri ve vücudunda bereler oluşmasına yol açtıkları belirtildi.
Bu arada Yahudi yerleşimciler ve onları himaye eden işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.
Filistinli çiftçilerin bölgeye girmelerinin yıl boyu yasak olduğunu kaydeden Dağlas, “Bugün çiftçilere giriş izni verilen ilk gündü” dedi.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News