Yapay Zeka İlk Kez İMOB’da Kullanıldı

Türk fuarcılık sektörünün lider firması CNR Holding, doğru yatırımcıyı doğru alıcı ile buluşturmayı amaçlayan ikinci teknoloji yatırımı Data Yönetim Sistemi’ni fuarlarında kullanmaya başladı. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, “Bu yıl itibariyle big data yönetim sistemini bir üst seviyeye taşıyoruz.

Yeni uygulamamız yapay zeka destekli. ‘Data Yönetim Sistemi’ adını verdiğimiz model 2 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü. 30 milyon katılımcı ve ziyaretçiden oluşan datamızın analiz edilerek kullanıldığı ‘Data Yönetim Sistemi’nin ilk uygulamasını dünyanın en büyük mobilya fuarı CNR İMOB ‘da hayata geçirdik.” dedi.

CNR’ın Türk fuarcılık sektörünün dünya normlarına uygun olarak gelişmesine öncülük ettiğini belirten Ceyda Erem, bu doğrultuda son yıllarda Ar-Ge ve inovasyona dayalı yatırımlara ağırlık verdiklerini ifade etti. Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da yeni ihtisas fuarları ile sektörlere destek vermeyi sürdüreceklerini bildiren Ceyda Erem, “Teknoloji bütün sektörleri etkisi altına almış durumda. Fuarcılık endüstrisi de bundan nasibini alıyor. Biz bunu çok önceden fark eden bir şirketiz. Teknolojiye yönelik yatırımlarımız 5 yıl öncesine dayanıyor. Bu yatırımlarımız neticesinde artık katılımcı odaklı fuarcılıktan alıcı odaklı fuarcılığa geçiyoruz. Yapay zeka destekli “Data Yönetim Sistemi”miz fuarımıza gelecek ulusal ve uluslararası alıcılara uygun katılımcıları belirleyerek onları bir araya getireceğimiz yeni bir dönemi başlatıyor” dedi.

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

You may also like

Popular News