YILBAŞI TATİLİ DÖNEMİNDE DÜNYADA 6,2 MİLYON PLAYSTATION4 SATILDI

Aynı dönemde gerçekleştirilen PS4 oyunu perakende satışları 50,4 milyon adeti bulurken UNCHARTED 4: Bir Hırsızın Sonu’nun toplam perakende satışı, global ölçekte 8,7 milyonun üzerine çıktı.

Sony bu yılbaşı tatili döneminde gerçekleştirilen PlayStation®4 (PS4™) bilgisayar eğlence sistemi ve yazılım satışlarının güçlü seyrettiğini açıkladı. Satış rakamları şöyle kaydedildi:

* 2016 Yılbaşı tatili döneminde, 6,2 milyon adedin üzerinde PS4 satışı yapıldı *1.

* 1 Ocak 2017 itibarıyla, PS4’ün dünya çapındaki toplam perakende satışları 53,4*2 milyon adedin üzerine çıktı.

* 2016 Yılbaşı tatili döneminde, PS4 yazılım satışları da güçlü seyrini korudu. Dünya çapındaki perakende mağazalarında satılan ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilen yazılım sayısı da 1 Ocak 2017 itibarıyla, 50,4 milyon adedi*3 aştı. UNCHARTED 4: Bir Hırsızın Sonu’nun toplam perakende satışları ise, 21 Aralık 2016 itibarıyla global olarak 8,7 milyon adedin üzerine çıktı*4.

Sony Computer Interactive Entertainment Başkan ve Global CEO’su Andrew House, satış rakamlarıyla ilgili şunları söyledi: “Hayranlarımıza ve ortaklarımıza, göstermiş oldukları destek ve tarihimizdeki en iyi tatil dönemlerinden birinin gerçekleştirilmesine yardımcı oldukları için minnettarız. Bu yıl, PS4 oyun portföyünü daha da genişletip PlayStation VR*5 üzerindeki devrimsel oyun oynama deneyimlerini ve PlayStation 4 Pro*6 üzerindeki yüksek kaliteli oyun deneyimini daha da zenginleştireceğiz. Bir yandan da ağ hizmetlerimizi genişleterek kazandığımız ivmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. PS4’ü, oyun oynanacak en iyi platform haline getirmekteki kararlılığımız sürüyor.”

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News