YILBAŞI TATİLİ DÖNEMİNDE DÜNYADA 6,2 MİLYON PLAYSTATION4 SATILDI

Aynı dönemde gerçekleştirilen PS4 oyunu perakende satışları 50,4 milyon adeti bulurken UNCHARTED 4: Bir Hırsızın Sonu’nun toplam perakende satışı, global ölçekte 8,7 milyonun üzerine çıktı.

Sony bu yılbaşı tatili döneminde gerçekleştirilen PlayStation®4 (PS4™) bilgisayar eğlence sistemi ve yazılım satışlarının güçlü seyrettiğini açıkladı. Satış rakamları şöyle kaydedildi:

* 2016 Yılbaşı tatili döneminde, 6,2 milyon adedin üzerinde PS4 satışı yapıldı *1.

* 1 Ocak 2017 itibarıyla, PS4’ün dünya çapındaki toplam perakende satışları 53,4*2 milyon adedin üzerine çıktı.

* 2016 Yılbaşı tatili döneminde, PS4 yazılım satışları da güçlü seyrini korudu. Dünya çapındaki perakende mağazalarında satılan ve PlayStation®Store üzerinden dijital olarak indirilen yazılım sayısı da 1 Ocak 2017 itibarıyla, 50,4 milyon adedi*3 aştı. UNCHARTED 4: Bir Hırsızın Sonu’nun toplam perakende satışları ise, 21 Aralık 2016 itibarıyla global olarak 8,7 milyon adedin üzerine çıktı*4.

Sony Computer Interactive Entertainment Başkan ve Global CEO’su Andrew House, satış rakamlarıyla ilgili şunları söyledi: “Hayranlarımıza ve ortaklarımıza, göstermiş oldukları destek ve tarihimizdeki en iyi tatil dönemlerinden birinin gerçekleştirilmesine yardımcı oldukları için minnettarız. Bu yıl, PS4 oyun portföyünü daha da genişletip PlayStation VR*5 üzerindeki devrimsel oyun oynama deneyimlerini ve PlayStation 4 Pro*6 üzerindeki yüksek kaliteli oyun deneyimini daha da zenginleştireceğiz. Bir yandan da ağ hizmetlerimizi genişleterek kazandığımız ivmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. PS4’ü, oyun oynanacak en iyi platform haline getirmekteki kararlılığımız sürüyor.”

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …