16 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimci gruplar işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye bugün de devam etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, 16 kişiden oluşan bir Yahudi yerleşimci grubu bu sabah (8 Nisan Pazar) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcileri korumak için aldığı güvenlik önlemleriyle Mescid-i Aksa’yı adeta askeri kışlaya çevirdiği ve daha başka grupların da bugün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin beklendiği kaydedildi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcilere baskın boyunca eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın avlusunda çevrelerini kuşatarak kimsenin gruba yaklaşmasına izin vermediği bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News