Doğu Guta’da Kimyasal Saldırı

Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim koalisyonunun dün gece Doğu Guta’ya yönelik düzenlediği kimyasal saldırıda yüzlerce sivil öldü ve yaralandı.

Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim koalisyonunun dün gece Doğu Guta’ya yönelik düzenlediği kimyasal saldırıda yüzlerce sivil öldü ve yaralandı. Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Rusya ve İran destekli rejim koalisyonunun dün gece Doğu Guta’nın muhaliflerin kontrolündeki son bölgesi olan Duma’ya düzenlediği kimyasal saldırıda ölü sayısı korkunç boyutlara ulaşmış durumda.

En az 150 sivil yaşamını yitirdi “Ghouta Media Center” tarafından aktarılan bilgilere göre, Duma’ya düzenlenen kimyasal saldırıda yaşamını yitiren sivillerin sayısı bu sabah itibariyle 150’ye yükseldi. Kaynaklar, kimyasal saldırıdan etkilenen sivillerin sayısınını ise binlerle ifade edildiğini belirtiyor. Rusya ve İran destekli rejim koalisyonu dün gündüz saatlerinde de Duma beldesine yönelik kimyasal saldırı düzenlemiş, çok sayıda sivil saldırıdan etkilenmişti.

https://twitter.com/hashtag/EastGhouta?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

https://twitter.com/hashtag/Do%C4%9FuGuta?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News