69 Yahudi Yerleşimci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimci gruplar işgal güçleri himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye bu sabah da devam etti.
Quds Press Haber Ajansı, 69 Yahudi yerleşimcinin bu sabah (18 Eylül Pazartesi) küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin gruplar halinde, işgal polisinin ve özel kuvvetlerin himayesinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları kaydedildi.

Baskına katılan Yahudi yerleşimcilerden bazılarının Kubbetu’s-Sahra Mescidi önünde toplanarak ayin yaptığı ve yerleşimcilerin sözde heykel hakkında rehberlerden bilgi aldıkları ifade edildi.
İşgal polisi, Yahudi yerleşimcilere Mescid-i Aksa’ya baskın için Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü sabah dört saat ve öğleden sonra da dört saat izin veriyor.
El-Mağaribe Kapısı’ndan giren yerleşimciler işgal güçleri himayesinde bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.
Bu arada, işgal güçleri son günlerde “El-Aksa Gençleri” örgütüne üye oldukları iddiasıyla Kudüslü gençleri gözaltına almaya devam ediyor.
İşgal güçlerinin Henadi Halevani ve Hatice Huveys isimli kadın öğretmenlere ek olarak Kudüslü 25 genci gözaltına aldığı bildirildi.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News