Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Piyade Teğmen Kır’ın cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan Piyade Teğmen Muhammed Kır’ın Erzurum Ulu Cami yanındaki Çifte Minareli Medrese önünde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Kılınan Cuma namazının ardından Erzurum Çifte Minareli Medrese önünde çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen cenaze töreninde; Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de hazır bulundu.

Kılınan cenaze namazının ardından yaptığı kısa konuşmada, şehit Muhammed Kır için Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili Peygamberimize en yakın olan bir makama uğurlayacağımız sevgili Muhammet’imize öncelikle bu şahadet makamında inşallah başta ailesi olmak üzere tüm milletimize sabırlar diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar Sevgili Peygamberimize ve peygamberlere en yakın makamda muamele görecekler, düşünmesi gereken biziz. Akif merhumun ifade ettiği gibi, ‘Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, / Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber.’ Peygamber Efendimize uğurluyoruz, inşallah komşu olacaklar” sözlerine yer verdi.

Teröre karşı verilen mücadelede ve Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda fethin ve müjdenin yakın olması temennisinde bulunarak sözlerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende şehidin babası Zeki Kır ve yakınları ile de görüşerek başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sonrası yapılan duaların ardından, askerî tören mangası ve şehit yakınlarınca top arabasına konan şehit Muhammed Kır’ın naaşı, toprağa verilmek üzere Kars Kapı Şehitliği’ne götürüldü.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News