Türkiye’de Medya TÜRGEV eli ile Turkuvaz Medya üzerinde tekelleştiriliyor

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi ile kurulan ”Aktüel İntermedya Haber Ajansı” 2007 yılında kurulan Turkuvaz Medya tarafından 22 yıl sonra TÜRGEV eski başkanı Arzu Akalın‘ın avukatlığındaki yargı sürecinde Yargıtay Mahkemesi tarafından Markamıza Haksız iptal kararı çıkartılmış ve Marka Patent haklarımız elimizden zorla alınmıştır. Markamıza dava açıldığı süreçte aynı zamanda TÜRGEV Başkanlığı’nı da yürüten Arzu Akalın’ın davayı yürütmesi çok manidardır.

Markamız nezdinde Basına ve Medya’ya yapılan bu saldırının Türkiye’de Medyanın Turkuvaz Medya elinde Tekelleştirilmesi olarak değerlendiriyoruz. Bu olayda markamızı ve bizleri savunması için vekalet verdiğimiz Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Avukat Servet Batuhan Bilgin, Avukat Dilay Büyükçetin ve Avukat Özge Kocaman Ertürk Yargıtay’daki itiraz haklarımızı kullanmamış ve davayı kasıtlı bir şekilde tamamlamayarak bütün savunma haklarımızı elimizden almış, Türkiye’de savunma ve hukuk yollarımızı tıkamış, elimizi kolumuzu başlamış ve bizleri resmen infaz etmiştir. Vekalet verdiğimiz Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Av. Özge Kocaman Ertürk ayrıca Yargıtay dosyamızda savunmak için adını bile yazdırmaktan kendini imtina ettiğini, Av. Servet Batuhan Bilgin‘in kasıtlı bir şekilde bir tek duruşmamıza bile katılmadığını bu olaylar zincirinin akabinde öğrenmiş bulunuyoruz.

Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Av. Servet Batuhan Bilgin ve Av. Dilay Büyükçetin‘in Yargıtaya intikal eden davamızda Yargıtaya Temyiz etmemeleri sebebi ile Türkiye’deki iç hukuk yolu tıkanmış, Marka ve Patent haklarımızı tamamen kaybetmiş bulunuyoruz. Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru yapamamaktayız. Davayı Anayasa Mahkemesine taşıyamadığımızdan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine’de gidememekteyiz.

Av. Servet Batuhan Bilgin ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde davalı olduğumuz karşı taraf (TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ve Turkuvaz Medya’yı kasederek) ilişki içerisinde olduğunu, görüştüğünü ve ters düşmek istemediğini belirtmiştir. Av. Servet Batuhan Bilgin ”Sizin yüzünüzden niçin milletle ters düşeyim” ifadesini de tarafımıza karşı söyleyerek olayda kasıt olduğunu resmen belirtmiştir. Davalı taraflar ile bağının araştırmasını ilerleyen süreçte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘na yapacağımız şikayetimizde talep edeceğiz. Ankara Barosu’nun ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın alacağı sonucu Medya ve Kamuoyu ile açık ve şeffaf bir şekilde belgeleri ile paylaşacağız.

İstemeyerek düşürülmüş olduğumuz bir kumpasın içerisindeyiz. 22 yıl Önce İstanbul Valiliğinden ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şubesinden aldığımız Basın Beyannamasi ile haklarımız zorla elimizden alınmıştır. Söz konusu Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Vekalet Verdiğimiz Avukat Servet Batuhan Bilgin, Avukat Dilay Büyükçetin ve Avukat Özge Kocaman Ertürk hakkında Ankara Barosu Başkanlığı’na şikayet başvurusu yapılmıştır.

Ankara Barosu ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınacak kararlar ile Avrupa İnsanhakları Mahkemesi AİHM’e, kısaca ”Türkiye’de Medyanın TÜRGEV eli ile Turkuvaz Medya üzerinde Tekelleşmesi ve haklarımızın usulsüz yollarla elimizden alınması” olarak başvuru yapacağımızı Basına ve Kamuoyuna açıklarız.

İstemeyerek düşürüldüğümüz bu kumpas sebebi ile Türkiye’de iç hukuk yolu tıkandığından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi konuya nasıl yaklaşacağını, Tunus Hukuk Marka ve Patent Danışmanlık’ın savunma hakkımızı elimizden irademiz dışında alması sebebi ile İç Hukuk yollarını kullanamadığımızdan AİHM’in ve Türkiye Adalet Organlarının konuya nasıl tepki vereceğini ilerleyen süreçte hep beraber öğrenip Basın ve Kamuoyu ile tamemen şeffaf bir şekilde belgeleri ile paylaşacağız.

Türkiye’deki İç hukuk ve savunma hakkımız Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Vekalet Verdiğimiz Avukat Servet Batuhan Bilgin, Avukat Dilay Büyükçetin ve Avukat Özge Kocaman Ertürk tarafından Hukuksal haklarımız bilinçli ve kasıtlı bir şekilde tüketilerek davanın Turkuvaz Medya ve TÜRGEV Başkanı Av. Arzu Akalın tarafından kazanılması amaçlanarak markamız iptal edildiğinden AİHM‘in davayı kabul edeceğini umut ediyoruz.

Basına ve Kamuoyuna Duyurulur.

Aktüel İntermedya – Yılmaz ŞAHİN

About Aktüel İntermedya

Check Also

Çinliler Türk Vatandaşlığı için konut satış rekoru kırdı.

2020 yılının ilk 9 ayına ilişkin konut satış istatistikleri dikkat çeken bir detayı da ortaya …