Tunus Hukuk Bürosu müvekkilinin temyiz hakkını kullanmayarak davayı Turkuvaz Medya’ya kazandırdı

Ankara’da, Tunus hukuk Marka Patent Danışmanlık adı altında hizmeti veren Tunus Hukuk Bürosu Avukatlarından Av. Servet Batuhan Bilgin, Av. Dilay Büyükçetin ve Av. Özge Kocaman Ertürk, Aktüel İntermedya Haber Ajansı ve İnternet Haber Portalı’nın Yargıtay’a giden davasında Aktüel İntermedya’nın Yargıtay Temyiz hakkını kullanmayarak davayı kasıtlı bir şekilde davacısı Turkuvaz Medya ve avukatı TÜRGEV Genel Başkanı Arzu Akalının kazanmasını sağladı.

Aktüel İntermedya Markasının imtiyaz sahibi’nin iddiasına göre Av. Servet Batuhan Bilgin Y. Şahin ile yaptığı telefon görüşmesinde Türgev Başkanı Arzu Akalın ve Turkuvaz Medya’yı kast ederek ”Onlarla iş yaptığını ve Ters düşmek istemediğini, onlarla kötü olmak istemediğini belirterek kasıtlı bir şekilde müvekkili Aktüel İntermedya’nın davayı kaybetmesini sağlamış ve iç hukuk yolunu tamamen geri dönüşü olmaksızın kapattığı Yargıtay kararı ile ortaya çıktı.

Aktüel İntermedya İmtiyaz Sahibi Y. Şahin ; Davalık olduğum Turkuvaz Medya’nın Türk Patent Enstitüsüne bütün itirazlarına rağmen 1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğünden aldığım ”Aktüel İntermedya” ibareli markam 2014 yılında üzerime tescil edildi. Turkuvaz Medya’nın ve TÜRGEV Genel Başkanı Arzu Akalın’ın tarafımıza açtığı davada çalışmış olduğum Patent Şirketinin tavsiyesi ile tarafımızı ve markamızı savunması için Ankara’da bulunan Tunus hukuk Marka Patent Danışmanlık avukatlarından Av. Servet Batuhan Bilgin ile anlaşarak Tunus Hukuk Bürosunda hizmet veren Av. Servet Batuhan Bilgin, Av. Dilay Büyükçetin ve Av. Özge Kocaman Ertürk‘e vekalet vererek Markamı ve şirketimi savunması için kendilerini vekil tayin ettim.

Dava Ankara Sinai Haklar Hukuk Mahkemesinde Başladı ve ilk celsede dava düştü ve ben kazandım. Daha sonra sebebini anlamlandıramadığım bir şekilde dava aynı mahkeme tarafaından kabul edildi ve Aleyhime sonuçlandırıldı ve dava Yargıtay’a kadar devam etti. Turkuvaz Medya ve TÜRGEV genel başkanı Arzu Akalın’ın davayı kazandığını ve Markamın iptal edildiğini E-Devletim’den öğrendim.

Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru ve akabinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurmak için yeni bir avukatla anlaştım ve vekalet verdikten sonra Anayasa Mahkemesine gidemeyeceğimi Tunus Hukuk Marka Patent Danışmanlık avukatlarımın Av. Servet Batuhan Bilgin, Av. Dilay Büyükçetin ve Av. Özge Kocaman Ertürk‘ün temyiz hakkımı kullanmadığını Türkiye’de iç hukuk yollarımın tükendiğini yeni avukatımdan öğrendim.

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü‘nden aldığım Basın Beyannamesi ile başlayan Aktüel İntermedya yolculuğum 22 yılsonra 2007 yılında kurulan TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın’ın avukatlığında Turkuvaz Medya’nın kazanması ile nasıl sonuçlanabilir? TÜRGEV’in böyle bir davada Turkuvaz Medya’nın avukatlığını yapması çok manidar geliyor!!! (Arzu Akalın tarafımıza dava açıldığı tarihte TÜRGEV Genel Başkanlığını yapıyordu)

Bu dava ile gördüğüm Türkiye Profilinde ”Medya TÜRGEV eli ile Turkuvaz Medya üzerinde tekelleştiriliyor.” Tabi ki bizler 22 yıl emek ve sermaye harcadığımız AKtüel İntermedya Markamızı terk etmeyeceğiz. Sonuna kadar uğradığımız bu haksızlığı duyuracağız ve ayağa kalkarak ”Türkiye’de Medya TÜRGEV eli ile Turkuvaz Medya Üzerinde Tekelleştiriliyor” diyeceğiz.

22 Yıl aradan sonra Tunus Hukuk Marka Patent Danışmanlık avukatlarımın Av. Servet Batuhan Bilgin, Av. Dilay Büyükçetin ve Av. Özge Kocaman Ertürk‘ün Markamıza oynamış olduğu bu oyunun anlaşmalı ve kasıtlı bir şekilde cereyan ettiği ortada. Bu avukatların TÜRGEV, Arzu Akalın ve Turkuvaz Medya ile olan ilişkisinin araştırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapacağımız şikayet ile talep edeceğiz. Telefon görüşmeleri, elektronik yazışma ve diğer iletişim araçlarının incelenmesini isteyeceğiz.

Ankara Barosu Başkanlığı’nın ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın alacağı kararlar ile Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kapısını aralamak için elimiizden gelen çabayı sarf edeceğiz ve dünya medyasına farklı dillerle delil ve belgelerimizin resmi çevirisini yaparak kurulan bu kumpası anlatmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz.

About Aktüel İntermedya

Check Also

Çinliler Türk Vatandaşlığı için konut satış rekoru kırdı.

2020 yılının ilk 9 ayına ilişkin konut satış istatistikleri dikkat çeken bir detayı da ortaya …