Breaking News

ADALET BAKANI BEKİR BOZDAĞ, ADALETİ YILDIRAMAYACAKLAR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki hakim savcı lojmanlarına yönelik terör saldırısının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile ilçeye gelerek incelemelerde bulundu.

Bakanların ortak yaptığı basın açıklamasında Bakan Bozdağ, saldırıda şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun saldırıyla ilgili verdiği bilgilerin ardından, şunları kaydetti:
“İçişleri Bakanımız Sayın Soylu, dün Viranşehirimizde meydana gelen menfur saldırısı hakkında gereken bilgileri verdi. Gerekli değerlendirmeyi yaptı. Ben de bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum, Viranşehir halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
Türkiye’nin terörle mücadelesi dün olduğu gibi bugün de, yarın da, bugünden daha etkin kararlı bir şekilde süreceğinden kimsenin endişesi olmamalıdır.

Yargı görevini yapan hakimlerimize, savcılarımıza, zabıt katiplerimize, mübaşirlerimize, onların ailelerine, adliyelerde çalışan ve adliyeleri koruyan güvenlik görevlilerine yönelik terör saldırılarının amacı çok net, bunlara dönük saldırıların tamamı hukuka yapılmıştır, adalete yapılmıştır, milletimize, devletimize yapılmıştır, birliğimize ve kardeşliğimize yapılmıştır.
Bu saldırılar adalet görevi yapan ve milletimizin adelet beklentisini doğru bir şekilde yerine getirmek için gece gündüz çalışan hakim ve savcılarımızın, onlara görevlerinde yardımcı olan adli personelin, adaleti ayakta tutma iradesini asla zaafa uğratmayacak.

ADALETİ YILDIRAMAYACAKLAR

Terör örgütleri, PKK’sı, DEAŞ’ı, DHKP-C’si ne kadar terör örgütü varsa bilinki tamamı adaleti yıldıramayacaklardır. Adaletin bekçilerini, adaletin görevlilerini milletimize, hukukumuza hizmetten geri dönderemeyecektir. Viranşehirdeki savcılarımız hakimlerimiz diğer görevliler olduğu gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki bütün görevlilerimiz bugünden daha büyük bir şevk ve azimle hizmetine devam edecektir.
Geçmiştede yargıda verdiğimiz şehitler oldu, Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi yakın zamanda İzmir’de yapılan terör saldırısında şehidimiz vardı,  İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde vardı, şimdi burada şehitlerimiz var. Bunların hiçbirisi adalet, yargı görevi yapanları yolundan çevirmemiştir. Bundan sonra olacak hiçbir saldırı da yolundan çevirmeyecektir.
Ben bu vesileyle tekrar hakim ve savcılarımıza, yargı camiamıza büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz ayaktadır, milletimiz ayaktadır, güvenlik güçlerimiz ayaktadır, herkes ayakta duruşunu ve mücadelesini sürdürecektir.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …