AK GIDA, YENİ MEZUN MÜHENDİSLERE YURTDIŞINDA EĞİTİM FIRSATI SUNUYOR

İçim markasıyla faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri şirketi Ak Gıda, dünyanın en prestijli uzmanlık okullarından ESA (Ecole Supérieure d’Agricultures) ile yapılan anlaşma kapsamında kendi genç mühendislerini yetiştiriyor. Groupe Lactalis bünyesinde yer alan Ak Gıda’nın işe alım süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylar, 2,5 yıl sürecek eğitimle Fransa’da yüksek lisans yapma imkânı kazanacak ve Groupe Lactalis’in Fransa’daki çeşitli fabrikalarında öğrendiklerini deneyimleme fırsatı bulacak. Fransa’daki eğitimlerini başarıyla tamamlayan mühendisler program sonrasında Ak Gıda’nın fabrikalarında görev yapmaya başlayacaklar.

Teknik uzmanlığın önemli rol oynadığı, sürekli iyileştirme ve yüksek performansı şirket kültürü haline getirmiş Ak Gıda, kendi mühendislerini yetiştirmek amacıyla, yeni mezunlara süt endüstrisinde bilgi, beceri ve teknik uzmanlık kazanma imkânı sunuyor. Ak Gıda, “Engineering Trainee” projesi kapsamında, dünyanın en prestijli okullarından ESA – Ecole Supérieure d’Agricultures ile işbirliği yaparak Fransa’da yüksek lisans yapma imkânının yanı sıra Groupe Lactalis’in çeşitli fabrikalarında öğrendiklerini deneyimleme fırsatı sağlıyor.

21 Ocak tarihine kadar başvuruların alınacağı projede, üniversitelerin Gıda, Kimya, Makine, Elektrik, Elektronik, Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinin lisans ya da lisansüstü programlarından mezun ya da en geç Şubat 2017’de mezun olacak adaylar değerlendirmeye alınacak.

İşe alım süreçlerini başarıyla tamamlayan adaylar, Fransa’da 6 ay sürecek yabancı dil eğitiminin ardından 2 yıl boyunca yüksek lisans eğitimlerini devam ettirirken, öğrendiklerini de deneyimleyecekler. Proje kapsamında işe başlayan mühendislere maaş ödenecek olup, bunun yanı sıra tüm eğitim masrafları, oturma, çalışma ve diğer izinler şirket tarafından karşılanacak. Ayrıca istihdam edilen mühendisler yarı zamanlı okula gidip, yarı zamanlı olarak da çalışacaklar. Programın Fransa’daki safhası bittikten sonra süt teknolojisi alanında akademik ve uygulamalı bilgiler edinmiş olan mühendisler Türkiye’ye dönerek Ak Gıda’nın fabrikalarında görev yapmaya başlayacaklar.

Türkiye’nin lider süt ürünleri şirketi Ak Gıda, dünyanın en büyük süt ve süt ürünleri üreticisi olan Groupe Lactalis ile, en iyi global ve yerel uygulamaları birleştirerek Türk süt endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmaya devam edecektir.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …