Akdağ, Ümraniye’de Onkoloji Merkezi’nin Açılışını Yaptı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mustafa Cebir Onkoloji Merkezinin açılış törenine katıldı.

Onkoloji Merkezi’nin açılış törenine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, , Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Taşçı, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam ve hastane çalışanları katıldı.

Bakan Akdağ, Ümraniyelileri ve tüm sağlık çalışanlarını selamlayarak konuşmasına başladı. Bakan Akdağ; “Şükürler olsun Türkiye’de çok büyük bir sağlık dönüşümünü gerçekleştirdik. Sağlık alanında dünyada ülkemizin itibarı en üst seviyede. Sağlık bakanlığı olarak Dünya Ülkelerine sağlık adına desteklerde bulunduk bulunuyoruz” dedi.

Ardından Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş; Ümraniye Belediyesinin sağlığa yaptığı hizmetlerden ve desteklerden ötürü teşekkür etti. Gümüş, Sağlık Bakanlığının hizmetlerinden bahsetti ve sözlerine son verdi.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimiyle Onkoloji Merkezi hizmete açıldı. Açılışın ardından toplantı salonuna geçen Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ sağlık çalışanları ile toplantı programında bir araya geldi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News