Breaking News

Alzheimer derneği yararına yapılan müzayede de ünlü isimlerin tabloları açık artırma ile satıldı.

Ressam Tülin Kanun’un sosyal sorumluluk projesi ‘’Bi-re-y ‘’ 8 şubat Çarşamba gecesi Çırağan Sarayı’nda düzenlenen davet ile gerçekleşti. Seçkin davete cemiyet, siyaset, sanat ve şov dünyasından ünlü isimler katıldı. Gecenin gelirinin Türkiye Alzheimer Derneğin’e bağışlandığı müzayede de, proje içerisinde yer alan bir çok ünlü ismin zaman ayırarak yaptıkları eserler açık artırmayla satıldı.

Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek, Beyazıt Öztürk, Tanju Babacan, Demet Sabancı Çetindoğan, Hülya Gedik, Lili Garih, Zahide Yetiş, Sema Güral Sürmeli, Suzan Şen, Wilma Elles, Tülay Özmen, Nursel Ergin, Nihat Odabaşı, Can Baydarol, Türkan Şer, Ayşegül Aldinç,Turgay Kıran Esra Erol gibi toplumun önde gelen isimleri ellerindeki fırçalarla bu anlamlı projeye destek oldular.

Sunuculuğunu Ferhan Tülmen’in yaptığı, Okan Karacan’ın da müzayedesini yönettiği gecede, ünlü isimlerin tablolarının yanı sıra ressam Tülin Kanun’un hem proje için yaptığı hem de kişisel çalışmaları büyük beğeni topladı.

Daha önce de sosyal sorumluluk projelerinde yer alan ressam Tülin Kanun, sanatın toplum sayesinde şekillendiğini belirterek, sanat ve sanatçı ilişkisi temelinde Bi-re-y Projesi’ne başladığını açıkladı

 

Tülin Kanun, kendisine destek veren isimlerle birlikte bu proje sayesinde amacının sanata ve sanatçı farkındalığına ülkemiz için dikkat çekmek ve sanatın önemini bir kez daha vurgulamak olduğunu belirtti. Projenin koordinasyonunu da Tülay Özmen ile birlikte yaptılar.

Türk Alzheimer derneğinden yapılan açıklamada ise ülkemizde 600.000 ailenin Alzheimer ile mücadele ettiğini ve dernek olarak tamamının gönüllülerden oluştuğu bir ekiple bu ailelere her konuda destek olmak için önemli bir çaba gösterdiklerini belirttiler. Ayrıca bu projeyi oluşturan katkıda bulunan ve maddi manevi olarak destek veren herkese teşekkürlerini ilettiler.

Gecede protokol kısmına katılanlar arasında Ali Şen’de vardı. Ayrıca gecede sahne alan sanatçı Mustafa Demiroğlu’da seslendirdiği Türk sanat müziği şarkıları ile renk kattı. Ayrıca gecede ariş pırlantanın konuklara kura ile gerçekleşen en değerli taşlardan biri olan siyah pırlanta bir yüzük süprizi oldu. Resim yaparak projeye ve geceye destek veren herkese birer plaket verildi.

Ariş Pırlanta Gedik Holding,Kütahya Porselen,Royal Motor Cars distribitörü (Rolls Royce), Astra Sağlık, Adamo Kürk, Onka Grubun’da sponsoru olduğu organizasyonda, asıl mesleklerinin dışında, oldukça kısıtlı zamanda yaptıkları tablolarını konukların beğenisine sunan ünlüler, çalışmalarıyla geceye katılan sanatseverlerin ilgi odağı oldular.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …