Başakşehir’de ücretsiz okçuluk eğitimi

Başakşehir Belediyesi, Ata sporumuz okçuluğun yeni nesillere öğretilmesi, sevdirilmesi ve milli sporcular yetiştirilmesi amacıyla okçuluk eğitimi başlattı. Spor parkında ücretsiz olarak uzman antrenörler tarafından verilen derslere her yaştan Başakşehirliler yoğun ilgi gösteriyor.

Başakşehir’de geleceğin okçuları yetişiyor. Başakşehir Belediyesi, ata sporumuz okçuluğu her yaştan Başakşehirlilere ücretsiz öğretiyor. Başakşehir Spor Parkı’nda başlayan ve Olimpik Yay Klasmanı’nda devam eden eğitimleri uzman antrenörler veriyor. 12-17 yaş ile 18 yaş ve üzeri yetişkin yaş grubu olmak üzere çeşitli kategorilerde verilen okçuluk eğitimlerine ev hanımları başta olmak üzere, üniversite öğrencileri de yoğun ilgi gösteriyor. Okçuluk eğitimleri Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.15-18.30 (Çocuk Grubu) ile 18.30-19.45 (Yetişkin Grubu) saatleri arasında veriliyor. Başakşehir Belediyesi, eğitimler ile amatör okçular yetiştirmeyi ve yetenekli sporcuları, milli takıma da kazandırmayı hedefliyor.

Okçuluk kalbe yararlı, motivasyonu artırıyor

Kısa sürede yoğun ilgi gören okçuluk, adaptasyon ve motivasyonu artırıyor, dikkat ve odaklanmayı geliştiriyor. Atış sırasında kalbin atım sayısı düşürüldüğünden kalbin daha dayanıklı olmasını sağlıyor. El-ayak koordinasyonuna çok büyük faydası olan okçuluk, dik duruş temin ederek insanın daha güzel duruş sergilemesine de yardımcı oluyor.

Aktüel İntermedya / YAŞAM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın