Bölgenin lider araç çağırma hizmeti Careem, Türkiye pazarına girdi

Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Careem, yakında Pakistan, Suudi Arabistan ve Mısır’ın çeşitli şehirlerinde de devreye alınacak.

İstanbul, 1 Aralık 2016 – Bölgenin önde gelen uygulama tabanlı, şoförlü araç çağırma hizmeti Careem, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarını bir süre önce İstanbul ile başlattı.

Körfez ülkelerinde hizmetleri büyük talep gören Careem, en büyük pazarı olan Suudi Arabistan’daki ağına yakın zamanda 6 yeni şehir ekledi. Halen Suudi Arabistan’ın 23 şehrinde çağrılabilen Careem araçları, milyonlarca Suudi Arabistanlıya güvenli ve emniyetli bir ulaşım seçeneği sunuyor.

Yakında Mısır’da 3 yeni şehri daha kapsayacak olan Careem, 2016 başında Savaree adlı start-up firmasını satın aldığından bu yana Pakistan’daki genişlemesini de sürdürüyor.

Careem’in kurucu ortağı ve genel müdürü Mudassir Sheikha, Türkiye lansmanı hakkında şunları söyledi: “Misyonumuz, yerel ihtiyaçlara uygun, konforlu ulaşım çözümleri sunarak insanların hayatlarını kolaylaştırmak. Bölgede kurulan ve gelişen bir şirket olarak Türkiye’yi de yakından tanıyoruz ve yerel halk üzerinde anlamlı bir etki yaratacak elverişli ulaşım seçenekleri sağlamak için hizmetlerimizi ülkeye ve şehre göre özelleştiriyoruz. Careem’i Türkiye’de lanse etmek, bölgenin lider şoförlü araç çağırma hizmeti olarak konumumuzu pekiştirme yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı oldu. Bu dinamik pazarda hızla büyüyeceğimize inanıyoruz.”

Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak.

Lanse edildiğinden bu yana geçen dört yıl gibi kısa bir zamanda hızla büyüyen uygulamanın başarısı, halen 44 şehirde hizmet sunan Careem’i odağını genişletmeye ve varlığını güçlendirmeye yönlendirmiş bulunuyor.

Aktüel İntermedya / YAŞAM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın