Cem Hakko, Yepyeni VAKKO Dunyasini Anlatiyor

Sevgili Vakko Dostları; Sevgili iş ortaklarımız ve Basın yayın kuruluşlarının kıymetli temsilcileri, Haberleşmenin, toplantılar yapmanın ve dostlarla bir araya gelmenin son zamanlarda alıştığımız yeni şekliyle karşınızdayım. Umarım bu selamlamam sizi sağlık ve mutluluk içinde bulmuştur.

Türkiye’nin Moda Öyküsü olan Vakko, ‘’her ülkenin gurur duyduğu markaları vardır’’ sözüne daima layık olmaya çalışıyor. Kurucumuz Vitali Hakko önderliğinde Şen Şapka ile başlattığımız bu yolda, bugün 2400’e yakın çalışanımız ve birçok markamızla yurt içinde ve yurt dışında bu gururu saygıyla taşımaya ve yürümeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin ilk lüks markası olarak, moda ve perakende sektöründe birçok ilke imza attık. “Moda Vakko’dur” sloganıyla, modanın ve lüksün öncülüğünü yaptık; daima ruhu olan bir marka olduk. Marka değerlerimize sahip çıkmak, çok çalışmak ve her zaman yenilikçi yaklaşımların peşinde hareket etmekle bunları gerçekleştirebildik.

Kuruluşumuzdan bu yana faaliyet gösterdiğimiz moda endüstrisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu katkıyı sanat, spor, eğitim, doğa gibi alanlardaki projelerimizle hayata geçirdik ve devam ediyoruz.

Sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilincinin yanı sıra bir diğer önceliğimiz de bizim için çok değerli olan Vakko Dostları. Çünkü çok iyi biliyoruz ki bizi marka yapan müşterilerimizdir. Onlara daima konfor ve hayatın her alanını kapsayan ayrıcalıkları sunmak bizim için gerçek büyüme ve gelişimin göstergesidir.

Mağazalarımız, zengin koleksiyonlarımız, özgün hizmet anlayışımız ve bir diğer sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz moda okullarımızla bugün hayatın her alanında lüks deneyimini sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Grup markalarımızı geleceğe taşıdığımız başarılı dönüşüm planımızla, yaptığımız yatırımların olumlu sonuçlarını 2019 sonunda net satışlarımızı yüzde 42 oranında arttırarak verimli bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de lüks segmenti büyüttük. 2020’ye bu sebeple daha sağlam temellerle başladık.


Ardından Mart 2020’den bugüne önemli bir pandemi sürecinden geçtik ve artık kontrollü olarak normal hayata devam etmeye başladık.

Evet başlarda zordu ancak geçirdiğimiz bu dönemin hayatımızın dönüşüm sürecine girmesi için büyük bir fırsat olduğunun da farkına vardık.

Bu durumun içerisinden değişmeden çıkmak büyük bir sürpriz olur. Ve kimse tek başına değişmeyecek. Hayatımızı ve endüstrimizi hep beraber geliştirmeli, hayal etmeli ve tekrar tasarlamalıyız diye düşünüyoruz.

Bazıları kolay olacak, bazıları da zor olacak ama öyle ya da böyle olacak.

Yaptığımız işi daha önce yaptığımız şekilde nasıl yapmaya devam ederiz değil,

şu an var olan farklı bir dünyada nasıl yapmalıyız demeliyiz. “Kaldığımız yerden devam ediyoruz” söylemine bu sebeple katılmıyorum. Farklılaşan dünyaya bundan sonra ne şekilde yenilik katıp, bu farklılığa ayak uyduracağımızı düşünmeliyiz. Hangi işi yaparsak yapalım önce dünyamızı, doğayı, tüm canlıların sağlığını ön planda tutarak gerçekleştirmeliyiz. Biz daha 1980-90’larda

 “Bu dünya yalnız bizim değildir.” dedik ve birçok sosyal sorumluluk çalışmasına imza attık. Alternatif sporları ülkemizde özendirerek beden ve akıl sağlığı için önemini yıllarca vurguladık. Vakkorama aracılığıyla yeni sporlarla tanıştırdık Vakko dostlarını.

Durup tüm olan bitenlere şöyle bir baktığımda açıkçası Cem Hakko olarak çok iyimser hissediyorum kendimi. Gelecek her ne kadar belirsiz gibi dursa da görmeyi isteyene daima bir ışık var.

Bakın bu hafta başı itibariyle bambaşka bir dünyada dışarı çıktık. Nefes alışımızdan, iş yapışımıza kadar her şey tamamen farklı olacak. Bu bir fırsat.

Elbette bu dönemi tarih, kültür ve sanat alanında kaleme alınan eserlerde göreceğiz zaman içerisinde. Sinema salonlarında bugünleri konu edinen filmleri izleyeceğiz. Endüstriyel tasarım ve modaya da yansıyan temaları bulacağız.

Tüm bu toplumsal hikaye anlatıcılarından daha önce bireysel olarak hikayelerimizi anlatıyoruz. Tüm dünyanın erişebildiği, minik bir klavye hareketiyle dünyanın öbür ucundaki bir sosyal medya kullanıcısına bile ulaşabilecek hikayeler oluşturuyoruz. Kendi dünyalarımızda hikaye anlatıcısı olmamız ve bu hikayenin hızla milyonlara ulaşması gerçekten müthiş. Hepimiz her gün kendi hikayelerimizi yaratıyoruz ve bu dönemin nasıl bizi etkilediğini istediğimiz insanlarla paylaşıyoruz. Bizlerin anlattığı hikayeler de aslında tıpkı markalar gibi bizim de bireysel tarihimizde unutulmaz ve silinemez bir şekilde yerlerini alıyor.

Biz Vakko kuruluşları olarak bu dönemi yaşarken, kendilerini yeniden keşfeden, yaptıkları iş hakkında farklı düşünen, yeni bir şekilde nasıl fayda sağlayabilirim diye bakan, mesajımızı insanlara yeni ve farklı şekillerde nasıl aktaracağız diye  düşünen bir ekip çalışması içerisindeydik. Bu her zaman için geçerli olmuştur. Çünkü biz konuştuklarımızın yaşayan, yaşadıklarımızı paylaşan bir markayız.

Ve şunu söyleyebilirim ki biz bunu şükür daima başarıyoruz.

Yaptığınız işler değişecek derken, şirketimizin içinde var olan işleri kendimizi yeniden keşfederek yapacağız ve işler de değişecek demek istiyoruz.

Sözün özü;

Hayatta başımıza gelen her şeye olumlu bakmayı seçip, bu bir fırsat dedik ve bu süreci hızla düşünüp, karar verip uygulamaya koyduğumuz yeniliklerle kapattık. Ve ortaya Vakko Live 7/24 çıktı.

Yıllarca hep öncü olmuş, yenilikleri Vakko Dostlarının hizmetine sunmuş, 82 yıllık geçmişini ve tecrübelerini gelecekle, yeniyle ve bilgiyle harmanlamış bir kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanı olarak size yine bir yeniliğimizi anlatmak istedim. Belki de bu derece kapsamlı bir çalışma Mağazacılık konusunda bir İLK.

Şimdiye kadar zaten birçok konuda hizmet kalitemizi en yüksek standartta sürdürüyorduk. Örneğin;

 • Mağazalarımızda yüz yüze iletişimle en yüksek alışveriş keyfini yaşatmak
 • Ev ve Ofislere Hizmet Servisi
 • Vakko Application.
 • Vakko Shop Online
 • Vakko Asistanım sistemleri gibi.

Yaptıklarımız hiçbir zaman bize yetmedi. Daha neler yapabiliriz diye hep çalıştık.

Veee

Vakko Live 7/24

VAKKO Live 7/24; hizmetin, zaman ve mekandan bağımsız olarak Vakko Dostları ne zaman ve nerede isterse orada sağlanacağını yansıtan yüksek seviyede bir anlayış.

Yepyeni bir Vakko dünyasının kapılarını aralayan bu anlayış, koskoca bir Vakko dünyası platformu.

 La Maison Vakko (Vakko Moda Evi) konseptimizi hayata geçiriyoruz. Katlı mağazacılığın öncüsü olan Vakko yeni dünyada da hizmetlerini bu şekilde yapılandırıyor. Biraz hayal edecek olursak;

 1. Kata mağaza girişimize Private Shopping ‘i koyduk. Mağazalarımızda sizlere vereceğimiz servis.
 2. Kat Vakko Online Shop birazdan detaylarını ve yenilikleri anlatacağım.
 3. Kat Özel Günler için hazırladığımız yenilikler.
 4. Katımız Vakko Etkinlikler ve
 5. Katımız Vakko L’Atelier
 1. Private Shopping anlayışımızı yeniden tanımladık.

         Daha yakın ve butik hizmet anlayışıyla servis kalitesini arttırdık.

Vakko mağazalarından tanıdığınız yüzle, WhatsApp hattının diğer ucunda sizinle kesintisiz iletişim halinde olacak …Yeni gelen ürünler, size özel ayrıcalıklar ve çok daha fazlası için bir mesaj kadar yakın olacağız.

Mağazalarımıza gelemeyecek durumda olduğunuzda, Private Shopper ekibimiz size bulunduğunuz yerde servis vermekten mutluluk duyacak.

 Kişiye özel alışveriş deneyimi için dilediğiniz Vakko mağazasından randevu alınabilecek. Bundan böyle tek bir satış danışman tarafından size servis sunulacak. Mağazalarımızda gelen misafirlerimiz kadın, erkek, dekorasyon, home demeden her bölümde farklı bir servis elemanlarıyla değil, karşılandığı ilk andan, kapıdan uğurlanana kadar tek bir satış danışmanı tarafından hizmet görecek. Satış danışmanlarımız kendi alanından çıkan konularda da ilgili reyon personelinin desteğiyle servise devam edecek.

Belirtmiş olduğum hizmet aşamalarına uygun olarak mağazalarımızdaki servisimizi yeniden yapılandırdık.

 • Her bölümde mevcut mobil kasa ile fatura hazırlanacak, ödeme sırasında beklemeler ortadan kalkacak. Sadece nakit ödeme yapılması durumunda kasada ödeme alınacak.
 • Paketler de mevcut reyonlarda hazırlanabilecek.

Dostlarımız mağazalarımızdan aldıkları servis sonrasında Whatsapp üzerinden her zaman bizimle iletişime geçebilecekler

 • Daha önce servis aldığı stil danışmanına ulaşabilecekler.
 • Bu hat üzerinden resimler videolar paylaşabileceğiz.
 • Mağazalarımızda randevulu servis organizasyonu, ev ve ofis servisi sağlanabilecek.
 • Bu görüşmelerde dostlarımızın isteklerini karşılayabilmek için hizmetimiz bir mağazayla sınırlı kalmayıp ihtiyaç anında ilgili birimlere yönlendirilerek kısa sürede üstün hizmet anlayışımızla karşılanabilecek. Böylece servisi bir personelimiz değil tüm ekibimiz üstlenmiş olacak.
 • YEPYENİ BİR VAKKO .COM

Vakko çatısı altındaki tüm ürün gruplarını bir arada bulacağınız yeni VAKKO.COM

Yeniliklerimiz ;

Private Shopping

Hakiki satış danışmanlarımız live size hizmet edecekler, ekibimiz belirli saatlerde sizlere en yakın yerlerde Vakko mağazalarında sizleri Online alışverişlerinizde bekliyor olacaklar ister mağazalarımızdan ister ev ve Ofislerinizde.

Özel Ürün Danışmanlığı

Özel istekleriniz ve ihtiyaçlarınız için

Ürün yönetim ekiplerince belirlemiş olduğumuz alanında uzman personelimiz tarafından 10.00-18.00 saatleri arasında ürünler hakkında istekler sorularınız için özel ürün danışmanlığı servisi verilecek.

Her kategori için hizmet ekiplerimiz kuruldu.

 • Vakko Erkek
 • Vakko Kadın
 • Vakko Couture
 • Vakko Mare
 • Vakko Wedding 
 • Vakko Home 
 • Vakko Hediye Danışmanlığı
 • Vakko Kurumsal Satış olarak ayrı ayrı yapılandırdık.
 • servisleri ise 7/24  Online Shop Siparişleinizle sizlere yardımcı olabilmek için Call center dostlarımızın hizmetinizde olacaklar.
 • Özel Günler

Hayatın kutlamaya değer anları için Hediye Vakko’dur.

Vakko var olduğundan bu yana gurur duyduğumuz ve bizim için manevi önemi olan özel günlerde Vakko Dostları ile olabilmek fikri de bu yenilikçi anlayışımızla evrildi. Yakında gelecek Babalar günleri anneler sevgililer bayramlar doğum günleri kurumsal Hediye seçeneklerimizi hem mağazalarda hem de online’da sunacağız. Devamlı bu günlere özel hediyeler hazırlayacağız. Hediyeler, özel mesajlarıyla birlikte sahiplerine yine Vakko şıklığı ile ulaştırılacak.

 • Vakko Etkinlikleri

Koleksiyon tanıtımları, Trunk Show, yeni Koleksiyonlar, gibi tüm sunumlar ve etkinlikler de Vakko Live 7/24 dünyasında yerini alacak, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hayata geçirilecek. Anlık izleme veya arzu ettiğiniz an bakma imkanı bulacaksınız.

Sezon boyunca Dostlarımızı dijital platformlarda bir araya geleceğimiz VAKKO etkinliklerine davet edeceğiz.

 • Vakko L’Atelier

Vakko L’Atelier mutfağının kapıları da online veya özel hatlarımızı siparişleriniz için açtık.

Vakko L’atelier mutfağımız direkt evinizde. Bugüne kadar Bistrot, Patisserie ve Cafelerimizde sizi ağırladığımız tadlar anında evinizde veya ofisinizde.

 • Vakko Bistrot ve Vakkorama Cafe’nin sevilen menüleri, tatları, yemekleri; aynı zamanda Vakko Chocolate, Patisserie, Bistrot, Ice Cream ve Delight lezzetleri anında artık evinizde veya ofisinizde.
 • www.vakkolatelier.com adresiyle veya özel hatları ile aynı çatı altında buluşan tüm tatlar, bir tık kadar yakınınızda.

Ayrıca :

 • Deneyimli Vakko Espace ekibi de hazırladığı özel sofralar ile özel bir yemek deneyiminide evlere taşımaya başladı.

Bu yeni Vakko dünyasını sizlere anlatma fırsatını bana verdiğiniz ve video’ma zaman ayırdığınız için sonsuz teşekkürler.

Hepimiz için daha aydınlık; bugünkü değerlerimizi koruyarak geleceğe miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir dünya dilerim.

Aktüel İntermedya / MODA

About Aktüel İntermedya

Check Also

Toptan bayan iç giyim, İtalyan kesim

İTALYAN KESİM TAM DOLGULU BAYAN İÇ GİYİM TAKIMLAR : Adet fiyatı 28 TL. Ultra Lüks …