Infantas’ın modern Marie Antoinette Prensesleri

Infantas’ın 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonunun ilhamı, tarihin en önemli sembollerinden biri olan Marie Antoinette…

Fransa’nın son ve en ihtişamlı kraliçesi Marie Antoinette, gösterişli hayatı ile sanat ve moda dünyasına hala ilham olmaya devam ediyor. Infantas, geçmişin prenseslerinden esinlenerek günümüzün modern prenseslerini yaratmayı arzularken, Marie Antoinette onuruna bir koleksiyon hazırladı. 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonun pastel renkleri, dantelleri, tüyleri ve ışıltılı zarif detayları, adeta Versay Sarayı’nın küçük prenseslerinin günümüze ışınlanan modern yansımaları gibi…

Infantas 2017 İlkbahar-Yaz Marie Antoinette Koleksiyonu dört temadan oluşuyor; “Büyülü Düşler”, “Zarif Tüyler”, “Renkli Masallar” ve “Beyaz Çiçekler”…

Koleksiyonun Mart ayında satışa sunulacak ilk teması Büyülü Düşler… Temanın renkleri; pembe, yeşil, mavi, mint, somon, bej, lila. 12 elbiseden oluşan Büyülü Düşler teması detayları ile hem çarpıcı hem de farklı. Mozaik taş desenli kumaşlar, brokar üstler, tütüler, kurdeleler, danteller, inciler ve tüyler 12 zarif elbise ile buluşuyor. Boyun bantları, renkli peruklar, çiçek taçlar ve dönem şapkaları da serinin tamamlayıcı parçaları.

Sipariş üzerine kişiye özel 15 günde üretilen bu koleksiyon için infantascouture instagram hesabını ve infantas.net web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Infantas prenseslere layık couture elbise ve aksesuarlarıyla küçük prenseslerin hayallerini gerçekleştiriyor, 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonuyla da onları Marie Antoinette’in renkli dünyasını keşfetmeye davet ediyor.

Infantas ;

Geçmişin asaletini ve izlerini, günümüzün modern çizgilerine taşıyan Infantas, her kız çocuğunu couture elbiseleri ile gerçek prenseslere dönüştürme hayali ile kuruldu.

Infantas hem ilhamını hem de adını prenseslerden aldı, Infanta kraliyet ailesinin kız çocuklarına verilen addı, özellikle İspanya ve Portekiz’de günümüzde bile kullanılan bu isim, Infantas’ın modern prensesleri için adeta biçilmiş kaftan oldu.

Infantas’ın logosunda yer alan küçük kız çocuğu da bu ilhamın ana yıldızı oldu, çünkü Infantas’ın kurucusu Marina Ayhan, küçük bir kızken bile ondan çok etkilenmişti, eğitimini aldığı bale okulunda onu hep kendine benzetmiş, hayallerinde yaşatmış, resimlerini çizmişti. İspanya’nın Altın Çağ ressamı Diego Velázquez’in 1656 yılına ait Las Meninas (The Maids of Honour) tablosunda yer alan Infanta Margarita yani Margarita Teresa’dan esinlenerek Infantas’ın logosu ortaya çıktı.

Kız çocuklarının prenses olma hayalini, Infantas couture elbise tasarımları ile gerçeğe dönüştürüyor…

 

 

Aktüel İntermedya / MODA

 

You may also like

Popular News