İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te Baskınlar Düzenledi

Filistin halkını baskı altında tutmaya devam eden işgal güçlerinin bugün (15 Eylül Cuma) sabah erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’te birçok noktaya baskınlar yapıp bazı gençleri tutukladığı belirtildi.

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin Hz. İbrahim Camii yakınlarındaki Tarık b. Ziyad Okuluna yakın Er-Recbi semtine baskın yapan işgal güçleri, evine girdikleri Salih Ebu Ferve adındaki Filistinlinin eşyalarını dağıtıp zarar verdikten sonra kendisini tutukladılar.

İşgal güçlerinden bir başka grup ise aynı vakitlerde El-Halil’in doğusunda yer alan Kayzun bölgesinde şehit Yusuf Mutavı’ın evine baskın yapıp, ev halkını bir odaya hapsetti evde ve evin çevresindeki komşu evlerde aramalar yaptı.
El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan El-Arrub mülteci kampına girmeye çalışan işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, işgal güçlerinin kampa baskın yapmaya geldiklerini gören Filistinli gençlerin barikat kurup lastik yaktıklarını ve işgal güçlerine taş attıklarını, işgal güçlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandıklarını, şiddetli çatışmalarda bir çocuğun yaralandığını ve çocuğun kampta tedavi edildiğini söyledi.

El-Halil şehrinin güneyinde yer alan Es-Sebu’ beldesine giren işgal güçleri ise birçok evin yanında belde camisinde de arama yaptılar.
İşgal altındaki Kudüs şehrine bağlı Silvan beldesinde işgal güçleri iki genci tutukladı.
Yerel kaynaklar, sabah erken saatlerde Silvan beldesine çok sayıda askerle giren işgal güçlerinin Mahmud El-A’var  (16) İslam En-Netişe’yi (15) tutukladıklarını ve sorgu için bilinmeyen bir yere götürdüklerini ifade ettiler.
Ramallah’ın batısında yer alan Beytunya beldesine giren işgal güçleri, baskın yaptıkları iki kardeşe ait evlerdeki kamera kayıtlarına el koydular. Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News