İTÜ’de Robotlar Yarışıyor. Hazır mısınız?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Kulübü (OTOKON) tarafından düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatları’nın 11. si 6 – 8 Nisan tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin tüm üniversite ve lise öğrencilerine katkı sağlamak amacı ile çalışmalarını yürüten OTOKON, robotik meraklılarını bu yıl da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ağırlayacak. Türkiye’deki robotik teknolojilerinin gelişimine, uluslararası iletişim ve etkileşim sağlayarak katkıda bulunmak için İTÜ’de toplanacak olan robot meraklıları, heyecanlı ve eğlenceli 3 gün geçirecekler.

2007 yılında başlayan İTÜ Robot Olimpiyatları’nın bu yıl 6-8 Nisan tarihleri arasında 11.si yapılacak.

Robotlar 10 farklı kategoride yarışacak

İTÜRÜ 2017’de robotik alanına ilgili kişilerin katılımını artırmak ve katılımcıların yarış içerisinde daha fazla heyecan duymalarını sağlamak için eğlenceli 10 farklı kategoride yarışlar düzenlenecek. Olimpiyatlarda merdiven çıkan robotlardan yangın söndürenlere, basketbol oynayan robotlardan, labirentte yolunu bulanlara rastlamak mümkün.

İTÜ Robot Olimpiyatları 2017 kapsamında; yapay zekalı kontrol sistemler, çoklu otonom uçuş, fiziksel insan robot etkileşimi, robotlar ve siz gibi konuların anlatılacağı seminerlerle de yer alıyor. İTÜRO 2017 tüm ilgililere açık olup katılım ücretsiz.

 

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News