JAGUAR F-PACE, “2016 KADINLARIN TERCİHİ – YILIN OTOMOBİLİ” ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Jaguar F-PACE, 2016 Women’s World Car of the Year (Kadınların Tercihi – 2016 Yılın Otomobili Ödülü) “Supreme Winner” unvanını aldı. Üst sıradaki ödülleri de toplayan otomobil, aynı zamanda “Kadınların Tercihi – Yılın SUV/Crossover Otomobili” unvanını da elde etti. 

Bu ödüller, Jaguar F-PACE’in Nisan ayında piyasaya sunulmasından bu yana aldığı sektöre yönelik bir dizi prestijli ödülün sonuncusu oldu.Jaguar Land Rover Global PR İletişim Müdürü Fiona Pargeter şunları söyledi: 2016 Women’s World Car of the Year (Kadınların Tercihi – 2016 Yılın Otomobili Ödülü), “Supreme Winner” ve “En İyi SUV/Crossover Otomobil” unvanlarını elde etmek büyük bir başarı ve Jaguar F-PACE’in devam eden başarı öyküsünde son derece önemli bir adımdır. Etkileyici tasarım, günlük kullanım özelliği ve olağanüstü sürüş deneyiminin bileşimi, Jaguar F-PACE’i rakiplerinden ayırıyor ve Jaguar’a dünya çapında yeni müşteriler kazandırıyor.”

Jaguar F-PACE, olağanüstü dinamikler ve günlük kullanım özellikleriyle birlikte, tüm Jaguar otomobillerinin sahip olduğu çevikliği, hızlı tepki verme özelliği ile kaliteyi bir arada sunmak üzere tasarlandı ve üretildi. 650 litrelik bagaj bölmesi, geniş baş ve diz mesafesiyle de beş yetişkin için gerçek konfor sağlayabilmektedir.

2016 Women’s World Car of the Year (Kadınların Tercihi – 2016 Yılın Otomobili Ödülü) için 14 ülkeden 17 jüri üyesinin her biri birer liste hazırlayıp sundu. Bu yıl, 294 adet otomobil aday olarak belirlendi. Tüm listelerden tek bir ana liste oluşturuldu ve jüri dereceye giren 32 otomobil arasından kazananları altı kategoride belirledi. Jaguar F-PACE, altı kategorinin kazananları arasından “Supreme Winner” olarak bir kez daha tüm oyları topladı.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL 

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …