LUXURY SQUARE İSTANBUL HAVALİMANI’NDA AÇILDI

ATÜ Duty Free, lüks markaların yer aldığı yeni mağazası Luxury Square’in açılışını İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirdi.

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann ortaklığıyla kurulan ATÜ Duty Free, İstanbul Havalimanı’nda yer alan “Luxury Square” ile modaya yön veren tasarımcıların dünyaca ünlü lüks markalı ürünlerini yolcularla buluşturuyor. İstanbul Havalimanı’nda toplam 800 m2’den büyük multi-brand mağaza konseptiyle merkezi bir noktada bulunan Luxury Square’de, göz alıcı ve ışıltılı birbirinden değerli 28 farklı markaya ait ürünler yolcuların beğenisine sunuluyor.

Luxury Square’de giyim ve aksesuar alanında Burberry, Kenzo, Givenchy, Loewe, Stella McCartney, Alexander McQueen, Chloé, Marc Jacobs, Off-White, Palm Angels, Alanui gibi markaların ürünleri bulunuyor. Saat ve mücevher alanında ise Chopard watches & jew., Messika, Piaget Watches & Jew., Atelier Swarovski, Tous, Bee Goddess, Gucci, APM Monaco ve Rado markalı ürünler, gözlük kategorisinde ise Balenciaga, Cartier, Celine, Chloé, Dior, Fendi, Gucci, Saint Laurent markalı ürünler yer alıyor.

“Luxury Square” ayrıca 110 m2 alanda yer alan bir güneş gözlüğü mağazasına ve 92 m2’lik bir alanda yer alan lüks saat ve mücevherlerin yer aldığı bir mağazaya da ev sahipliği yapıyor.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan “Bugün yeni konsept mağazamızın açılışını yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Lüks markaları bir araya getirdiğimiz multi-brand alışveriş konseptimizle Luxury Square ile birbirinden değerli markalara ev sahipliği yapacağız. Gümrüksüz mağaza işletmeciliğinde öncü bir kuruluş olarak, 20 yılda dünya çapındaki operasyonlarımızla edindiğimiz büyük tecrübeleri lüks mağazacılık alanında da arttırarak devam ettiriyoruz, bu anlamda Avrupa’daki kuruluşlar arasında lider konumda olduğumuzu da belirtmekten mutluluk duyuyorum. ATÜ olarak İstanbul Havalimanı’nda toplam 22 butik ve pop-up mağazalarını işletiyor, birbirinden değerli 45 farklı markaya ait ürünleri yolcularla buluşturuyoruz” dedi.

Unifree Duty Free İcra Kurulu Başkanı / CEO’su Ali Şenher ’’ Türkiye’nin en büyük altyapı projesi olarak tanımlanan İstanbul Havalimanı’nda 56 bin metrekarelik perakende satış alanında hizmet üretiyoruz. Bugün Luxury Square’in açılmasıyla birlikte tüm alanların kiralamasını da tamamlamış olduk. Şu an sırada bekleyen yerli ve yabancı 27 firma var. Hem global hem de yerli firmaların ilgisinden oldukça memnunuz ’’ dedi.

Gebr. Heinemann Moda ve Aksesuar Satın Alma Direktörü Jan Richter “İstanbul Havalimanı’ndaki Zone 5 lüks pazar yeri konseptimiz, Unifree ve Gebr. Heinemann için uluslararası seyahat perakendeciliği pazarında heyecan verici ve yenilikçi bir atılımdır. Bu konsept, en yüksek kalitede lüks perakendecilik sektöründeki deneyim ve bilgi birikimimiz ile sürekli sınırları zorlayan sıra dışı moda deneyimi yaratma becerimizi tam anlamıyla ortaya koymaktadır. Bu projenin başarısı kesinlikle İGA, Unifree, ATÜ, Gebr. Heinemann, Plajer & Franz ve marka ortaklıklarımız arasındaki havalimanlarındaki lüks perakendeciliğin geleceği ile ilgili fikirlerin paylaşımı ve iş birliğine dayanmaktadır. Kendimizi hem biz hem de iş ortaklarımız için olağandışı sonuçlar ortaya koyan nihai özgün alışveriş deneyimi ile heyecan verici yaratıcı perakendecilik konseptleri yaratarak, alışveriş yapan yolcuları tam olarak anlamaya, onlarla iletişim kurmaya ve onları memnun etmeye adadık. Küresel ve yerel ölçekteki uzmanlığımızı harmanlayarak bunu fark edebilecek İstanbullu alışveriş severler için benzersiz yenilikçi ve heyecan verici bir moda deneyimi yarattığımıza inanıyorum” dedi.

ATÜ Hakkında: ATÜ Duty Free, 3 kıtada, 7 ülkede 120’den fazla mağaza ile gümrüksüz mağazacılık hizmeti sunuyor. ATÜ Duty Free, Türkiye’de İstanbul Havalimanı’nda Old Bazaar konsept mağazaları ve 20’den fazla markanın lüks butik mağazalarını işletiyor. Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa Alanya ve Milas Bodrum Havalimanları’nda ise duty free operasyonlarını yönetiyor. Yurtdışında ise Gürcistan’da Tiflis, Batum, Kutaisi; Makedonya’da Üsküp, Ohrid; Tunus’ta Enfidha, Monastir, Kartaca, Jerba, Sfax, Tozeur, Tabarka; Letonya’da Riga; Umman’da Salalah ve Suudi Arabistan’da Medine Havalimanları’nda duty free mağazalarını işletiyor. TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free / Gebr. Heinemann ortaklığında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen gümrüksüz satış mağaza işletmecilerinden olan ATÜ Duty Free, yolculara, dünyanın en tanınmış markalarına ait 50 bin çeşit ürüne avantajlı fiyatlarla erişim olanağı sağlıyor.

Unifree Hakkında: Bilginer ve Üstünkaya aileleri tarafından 1975 yılında kurulan Unifree, 1999 yılından itibaren Avrupa’nın en büyük duty free işletmecilerinden biri olan Gebr. Heinemann SE & Co. KG’nin Türk ortağı olarak faaliyetlerini genişletmiştir. Dutyfree sektöründeki derin tecrübesi sayesinde adını tüm Dünya’da her bir kıtaya yayan Unifree; TAV ile ortak olarak kurduğu iştiraki ATU ile, TAV tarafından işletilmekte olan havalimanlarında, YDA tarafından işletilmekte olan Dalaman Havalimanı ve Kosova’da Limak tarafından işletilen Priştina Havalimanı olmak üzere 22 farklı havalimanı, 1 sınır kapısında, 8 farklı ülkede toplam 140.000 metrekarelik alanda, 260 duty free mağazası işletmektedir.Gebr. Heinemann Co.KG, 29 farklı ülkede, 79 havalimanında 330 duty free mağazası işletmektedir.

Gebr. Heinemann SE & Co. KG Hakkında: Uluslararası seyahat perakendeciliği pazarının en önemli oyuncuları arasında bulunan Gebr. Heinemann, Avrupa pazarının da lideri konumundadır. Seyahat perakendeciliği sektöründe bulunan küresel ölçekteki oyuncular arasında aile şirketi olma özelliğine sahip tek şirkettir. Gebr. Heinemann, distribütör olarak 100’den fazla ülkedeki 1.000’in üzerinde müşterisine ürün tedarik etmektedir. Şirket, perakendecilik sektöründe, 29 ülkede 79 havalimanında 330’un üzerinde Heinemann Duty Free & Travel Value mağazası, lisanslı moda markalı butikler ve konsept mağazaların yanı sıra sınır geçişlerinde ve seyahat gemilerinde de mağazalar işletmektedir. Şirket, 2008 yılından beri Duty Free & Travel Value Mağazalarını sıra dışı marka konseptine uygun şekilde tasarlamaktadır. Bugün, Heinemann Duty Free markası dünyanın pek çok havalimanında bulunmakta olup, Sydney’deki Havalimanı Duty Free Mağazası ise şirketin işletmesini üstlendiği en büyük mağazadır. Toplamda, perakendecilik faaliyetleri ile her yıl yaklaşık 140.000 metre kare perakende alanı ile 40 milyonun üzerinde müşteriye hizmet verilmektedir. Gebr. Heinemann’ın dünya çapında 6.000 çalışanı bulunmaktadır. Gebr. Heinemann’ın merkez ofisi 1879 yılından beri Hamburg’un şimdi HafenCity olarak anılan bölgesinde bulunuyor. Şirket, Heinemann ailesinin işletmeyi sürdüren dördüncü kuşağı olan Claus ve Gunnar Heinemann adlı iki kuzen tarafından yönetiliyor.

,Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI – BUSİNESS WORLD

You may also like

Popular News