Otoda 2016’nın Trafik Şampiyonu Arabam.com oldu!

Türkiye’de her geçen gün büyüyen otomobil pazarında sıfır ve ikinci el araç ilanlarını internete taşımak fikri ile 2000 yılında kurulan Arabam.com, kendi alanında geçen yılın en çok ziyaret edilen internet sitesi oldu. IAB ve Gemius tarafından yapılan araştırmaya göre Arabam.com, 2016’nın tamamında 76 milyondan fazla tık alarak en yakın rakibini 10’a katladı ve açık ara oto kategorisinde ilk sırada yer aldı.

Sıfır ve ikinci el 100 bin adetin üzerinde araç ilanlarını internete taşıyan Arabam.com, otomobil kategorisinde 2016’nın en çok ziyaret edilen internet sitesi oldu. Arabam.com, geçen yılın tamamında 76 milyondan fazla tıklandı. IAB Türkiye ve Gemius işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmada Türkiye’nin PC, mobil tablette en çok ziyaret edilen site ve sayfaları belirlendi. Haberden yeme-içmeye, sosyal ağlardan ilan sitelerine kadar 15 farklı kategoride gerçekleştirilen çalışmaya göre, Arabam.com, otomotiv alanında hem PC, hem mobil hem de tablette açık ara ilk sırada yer aldı.

Arabam.com, PC’de 34.6 milyon, mobilde 40.8 milyon ve tablette ise 1.1 milyon gösterim sayısına ulaştı. Arabam.com bu rakamlarla gösterim sayısında en yakın rakibini 10’a katladı. Öte yandan Arabam.com, ilan siteleri kategorisinde de her 3 platformda da yine ilk 3’te yer aldı. Arabam.com, PC kategorisinde 3’üncü, mobilde 2’nci ve tablette ise yine 3’üncü sırada yer aldı.

Hedef 100 milyon!

Hem internet sitesi hem de mobil alanda iyileştirme yaptıkları 2016’nın gerçekleştirdikleri düzenlemelerin meyvelerini topladıkları bir yıl olduğunu dile getiren Arabam.com Genel Koordinatörü Zeynep Çakıroğlu, tıklanma sayısının da bu başarılardan biri olduğunu söyledi. “Türkiye’nin en büyük otomobil pazarı” vizyonu ile çıktıkları bu yolda Arabam.com müşterileri ve ziyaretçileri için avantajlı hizmetler sunmaya devam edeceklerini belirten Çakıroğlu, söz konusu avantajların da etkisiyle bu yıl 100 milyon gösterim sayısını aşacaklarını öngördü. Çakıroğlu, şu anda 100 bin adet civarında olan ilan sayısının da 150 bine ulaştıracaklarını belirtti.

Arabam.com ;

2000 yılında kurulan Arabam.com, bugün yüz bin üzerinde otomobil, ticari araç, arazi aracı ve motosiklet ilanı ile ikinci el ve sıfır km araç almak ve satmak isteyen milyonlarca internet kullanıcısının buluşma noktası. Türkiye’nin araç seri ilanları alanındaki lider internet girişimidir.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …