Şimdi Moda; İlk Terapi Masajı

The Grand Tarabya’da uygulanmaya başlayan ‘İlk terapi masajı’ rahat ve sıkıntıdan uzak bir doğum gerçekleştirmek isteyen anne adaylarının büyük ilgisini çekiyor.

The Grand Tarabya içinde bulunan Therapia SPA yepyeni uygulamasıyla anne adaylarının rahatını düşünüyor ve ‘İlk terapi masajı’ adı verilen uygulamayla, hamilelik döneminde anne adaylarını masajla rahatlaması hedefleniyor. Çok yumuşak hareketlerle lokal olarak uygulanan bu masaj tekniğinde anne yan yatırılarak masaj oluyor ve masaj karın bölgesi hariç vücuda yapılıyor. Masaj sırasında uzmanlar kesinlikle naturel, paraben içermeyen, kokusuz yağlar kullanıyor.

Therapia SPA müdürü Nihal Vela, “Bu masaj fiziksel ve ruhsal olarak anneyi; dolayısıyla karnındaki bebeğini rahatlatıyor, hamilelik döneminin olumsuzluklarını azaltıyor. Ayrıca bu dönemde oluşan ödemin atılımını kolaylaştırırken, kasları gevşetiyor, uykusuzluk çeken annelerin rahat uyumasını sağlıyor. Tüm bu olumlu etkilerinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken noktaysa, yüksek tansiyon, düşük riski ve enfeksiyon olan annelere kesinlikle uygulanmaması,” diyor ve ekliyor: ”İlk terapi masajı, hamilelik döneminde alınabilen bir masaj tekniği. Amaç anne adayını rahatlatmak olsa da üçüncü ve yedinci aylar arasında doktorun onayı alınarak yapılmasını tavsiye ediyoruz.”

İlk terapi masajında yapılan uygulama sayesinde anne adayının gerginliği azalıyor ve gevşemenin etkisiyle rahat doğum yapılmasını sağlanıyor. Kişiden kişiye yaptırma sıklığı değişse bile haftada bir uygulamayla bile fark hissediliyor.

“Hamilelik döneminde vücut ödem toplayacağından masajla birlikte bol su tüketilmesi gerekiyor” diyen Nihal Vela şöyle devam ediyor: “İlk terapi masajımız 50 dakika sürüyor ve gerekirse masaj sırasında iki anne adayının arkadaşlık yapabilmesi için ‘Couple Oda’ alternatiflerimiz bulunuyor. “

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …