Breaking News

Sony’nin RM-IP500 Uzaktan Kumandası, Etkinlik, Kurum ve Yayıncılık Uygulamaları İçin PTZ Kameralarının Daha Esnek ve Daha Kolay Çalıştırılmasını Sağlıyor

Yeni Uzaktan Kumanda, PTZ kamera sistemlerini uygun maliyetlerle yapılandırma ve çalıştırma imkanı sunarak 100’e kadar kameranın tek bir operatör tarafından kontrol edilmesini sağlıyor.

Sony’nin yeni RM-IP500 uzaktan kumandası, operatörlerin son teknoloji yatay kaydırma-eğme-yakınlaştırma (PTZ) kameralarını canlı etkinlik prodüksiyonu ve yayın stüdyolarında kullanım gibi çok çeşitli uygulamalarda daha kolay ve sezgisel olarak kullanmasını sağlıyor.

RM-IP500 kumanda, Sony’nin yeni BRC-H800, BRC-H900, BRC-X1000 ve SRG-360SHE PTZ kameraların yanı sıra yeni MCX-500, hepsi bir arada HD anahtarlayıcısı ile de çalışacak şekilde tasarlandı ve kullanımı kolay bir etkinlik prodüksiyon sistemi oluşturmak için SD karta kayıt yapmayı ve IP akışını destekliyor.

Sony Profesyonel Avrupa Stratejik Pazarlama Müdürü Norbert Paquet uzaktan kumandayla ilgili şunları söyledi: “RM-IP500’ün kolay kurulumu, taşınabilir boyutu ve güçlü özellikleri, PTZ kullanıcılarının etkin ve uygun maliyetli bir canlı prodüksiyon sistemi oluşturmasını sağlıyor. Esnek yakınlaştırma düzenleri, hız kontrolü özellikleri ve ön ayarları geri çağırma imkanının yanı sıra geleceğe dönük destek hizmetleri ve yeni özellikler sunacak olan ürün yazılımı yükseltmeleri sayesinde bu yeni uzaktan kumanda, verimliliği önemli ölçüde artıracak. Tek bir kişinin birden fazla PTZ kamerada her bir açıyı hiç sorun yaşamadan profesyonel bir şekilde kontrol edebilmesi, müşterilerimizin işlemlerini çok daha verimli bir şekilde yürütmesini sağlıyor.”

PTZ Kameraları ile Daha Esnek ve Daha Kolay Çalışma İmkanı

Esnek kullanım sunan kontrol bölümü, PTZ kumanda kolunun tek elle çalıştırılmasını sağlıyor ve kullanıcı tercihlerine göre özelleştirilebiliyor. Seçilebilir yakınlaştırma kontrolü, kullanıcılara aşağı-yukarı hareketle (sol el) veya kumanda koluyla (sağ el) çalıştırma seçeneği sunuyor. Kontrol bölümü, PTZ hızının kolayca ayarlanmasını sağlıyor, ayrıca üründe sık kullanılan işlevler için doğrudan düğmeler de bulunuyor. Bölüm, tek bir düğmeye basarak PTZ bellek izleme*1 ve ön ayar gibi PTZ işlevlerinin geri getirilmesine de imkan tanıyor.

Büyük ölçekli sistem kurulumları ve canlı etkinlik sistemleri için kolay montaj

RM-IP500, AUTO IP Ayarı ile 100 kameraya kadar IP atamasını basitleştiriyor, hızlı kurulum ve sorunsuz çalıştırma imkanı sağlıyor. Ayrıca kullanıcı, tek bir kişi tarafından yapılan hassas ve kolay manevra imkanı için ön ayarlı kamera açılarını programlayabiliyor. Yeni tasarıma sahip kompakt gövdesiyle kumanda, 306 mm x 159,3 mm x 224,1 mm veya 12 1/8 inç x 6 3/8 inç x 8 7/8 inç (projeksiyon olmadan) boyutlarına sahip ve her konsolun üzerine ya da içine monte edilebiliyor.

RM-IP500; RS-422 ve IP üzerinden VISCA dahil pek çok kumanda formatının yanı sıra aşağıdaki formatları da destekliyor:

  • VISCA RS-422: RJ-45x 1
  • LAN: RJ-45x 1, 10BASE-T/100BASE-TX otomatik olarak algılanır
  • GPI G/Ç (Uyarı Sinyali Girişi/Kontak Çıkışı): D-Sub 15-pimli tip

RM-IP500 Uzaktan Kumandanın 2017 ilkbaharında satışa sunulması planlanıyor.

*1 BRC-H800/X1000, bu işlevi 2017 yazında destekleyecektir

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …