SSANGYONG YENİLİK VE TASARIMDA ÖNCÜ İKİ YENİ SUV ARAÇ MODELİNİ TANITTI

XAVL VE G4 REXTON

SsangYong’un gelecekteki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili vizyonunu gösteren yeni XAVL konsepti, İstanbul Auto Show 2017’de otomobilseverlerin beğenisine sunuldu.

Türkiye’de 2007 yılında Şahsuvaroğlu güvencesiyle satışa sunulmaya başlayan SsangYong, XAVL konseptini Cenevre Otomobil Fuarı’ndan sonra Dünya’da ilk kez  İstanbul Autoshow 2017’de otomobil severlerin beğenisine sunuyor. Zinde, Özel ve Premium ürün geliştirme felsefesine dayanan SsangYong XAVL, yolcuları ile duygusal bağ kuran, kullanıcı dostu bir temele dayanıyor. Markanın gelecekteki büyümesine katkıda bulunacak bu stratejik model; sert, maskülen görünümlü ve orijinal bir SUV konsepti ile sunuluyor.

SsangYong, Seul Motor Show’da dünya prömiyerini yaptığı G4 Rexton modeli ile ise, simgesel otantik Rexton’ın marka değerini mirası alıyor. G4 Rexton, nihai tasarım ve performansa sahip yeni bir amiral gemisi olarak tasarlandı. Stil, sürüş, emniyet ve yüksek teknolojilerde mutlak bir devrim sunan yeni otantik SUV, Mercedes-Benz’in 7 vitesli otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemi ile XDi220 motorunun kombinasyonunu temel alan güçlü bir sürüş performansı sunuyor.

G4 Rexton modelinde gövde ağırlıkları en aza indirilirken, kasa sağlamlığını arttırmak için POSCO ile stratejik bir ortaklığa dayalı olarak geliştirilen Quad Frame, Gelişmiş Yüksek Mukavemetli Çelik (AHSS) kullanılıyor. SsangYong, büyük boyutlu SUV’ların daha güçlü off road sürüş performasına ve daha yüksek çekiş kapasitesitelerine olan ihtiyaçlarını G4 Rexton ile karşılamayı ve uzman bir SUV üreticisi olarak konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

Karizmatik bir tasarım ve 4WD sürüş performansı yanında ‘Amiral Gemisi SUV’ unvanına uygun güvenlik ve hayatı kolaylaştıran özellikleri ile birlikte, iç mekanın mükemmel kullanımının bir arada sunulduğu G4 Rexton, tüketicilere benzersiz bir sürüş deneyimi yanında duygusal bir memnuniyet de sağlamayı da hedefliyor.

SsangYong Motor CEO’su Johng-sik Choi yaptığı açıklamada; “Kompakt SUV’lar için yeni standartlar belirleyen Tivoli’yi takiben, G4 Rexton, geleneksel SUV ile büyük boyutlu premium SUV’ların canlanacağının işaretlerini veriyor. Yepyeni bir pick-up modeli de dahil olmak üzere her yıl yeni bir ürün sunarak eksiksiz bir SUV serisini yeniden inşa etmeyi planlıyoruz ve tüm kaynaklarımızı gelecek için ekonomi dostu araçları geliştirerek yeni bir büyüme ivmesi yaratmaya odaklanıyoruz.” dedi.

 

SsangYong ;

Kore’nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır.

SsangYong 1980’lerde bağımsız olarak Musso ve Korando’yu geliştirerek dört çekerli araç dönemine girmiştir. 2000 yılından sonra SsangYong, Rexton, Kyron, Actyon, Korando ve Actyon Sports’dan oluşan SUV serisiyle liderliğini kabul ettirmiştir.

Çevre dostu kompakt SUV’ler Korando, SsangYong Motor’un ilk önden çekişli monokok aracıdır. Şirketin uzun vadeli ürün dizisi için bir dönüm noktası olan Korando, küresel SUV pazarında Kore’nin en uzun süredir bilinen otomobilidir.

Küresel ve müşteri odaklı yönetim uygulayarak, SsangYong Motor dünya pazarında varlığını genişletmektedir. Şirket 115’i aşkın ülkede yaklaşık 1.650 satış noktasıyla SUV ihraç etmekte ve uluslararası pazarlarda dağıtım sağlayarak küresel varlığını aktif biçimde genişletmektedir. SsangYong Motor, sürdürülebilir büyümeyi güvence altına almak için sadece mevcut ve olgun pazarlara odaklanmayarak, Orta Amerika, Doğu Avrupa hatta dünyanın en büyük otomobil pazarlarından Hindistan ve Çin’de de yerini almıştır.

Sadece en iyiyi hedefleyen SsangYong Motor, yüksek sürüş performansı sağlayan ve şirketin gerçek kimliğini yansıtan yeni tasarımlarla birlikte teknolojiler geliştirmektedir. Dahası, tamamen güçlü SUV ürün yelpazesinden yararlanan SsangYong, SUV konusunda uzmanlaşmış bir diğer firma olan Mahindra & Mahindra ile teknik işbirliği yaparak SUV üreticisi konumunu güçlendirmiştir.

Şahsuvaroğlu Grup Hakkında;

Otomotiv sektörünün ilklerine ve sayısız başarılara imza atan Şahsuvaroğlu Grup, 1966’dan itibaren Otomotivde 2007’den sonra da İnşaat alanında faaliyet göstermektedir.

Şahsuvaroğlu Grup,  1966 yılında faaliyetlerine traktör ve yedek parça satışı ile Erzurum’da başlamıştır. 2000’li yıllara kadar başta Erzurum ve İstanbul olmak üzere; birçok lokasyonda çeşitli markaların bayiliğini üstlenmiştir. Bu dönemde Şahsuvaroğlu Grup; temsilcisi olduğu tüm markaların bayi satış adetleri sıralamasında zirvede ve ilk 3 içerisinde yer almıştır. 2000 yılına kadar olan bu süreçte çalıştığı markalara kattığı değerlerle; Türkiye’de ilk yol yardım hizmeti, ilk interaktif servis hizmeti ve ilk masa başında kredi verme hizmeti sunarak temsil etmiş olduğu markaların satışlarına ivme kazandırmıştır.

Şahsuvaroğlu Grup, edindiği tüm bu tecrübeler, başarılar, inovatif çalışmalar ve bayilik yaptığı markalara kattığı değer ile, distribütörlüğe adım atması gerektiği kararına vararak, 2007 yılında Güney Koreli SsangYong ve 2016 yılında da Çin’in en büyük Otomotiv devlerinden Sokon Grubu iştiraki olan DFSK markalarının Türkiye Distribütörlüğü’nü almıştır.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News