TOSFED´den Trafik Güvenliği Eğitimi

Türkiye Otomobil Sporları Federasonu (TOSFED) bünyesinde kurulan Kadınlar Kurulu (TOSK) tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen Velinin Karnesi Nasıl? sosyal sorumluluk projesi, ralli pilotu Orhan Avcıoğlu ile dizi oyuncusu ve co-pilot Ecem Çalık’ın katılımı ile 8 Aralık Perşembe günü Bursa’da başladı…

Her biri uzun yıllar otomobil sporlarında sporcu olarak yer alan ve halen aktif olarak spora hizmet eden Beyza Avcıoğlu, Yeşim Bostancı, Ayşin Uysal, Didem Kargın, Çiçek Güney, Sedef Dündar ve Emire Cantürk Eren’den oluşan komisyonun projesi öğrencilerden tam puan aldı.

Farklı illerde belirlenen okullarda verilecek seminerlerden oluşan ve ilköğretim öğrencilerini hedef alan “Velinin Karnesi Nasıl” projesi, 8 Aralık Perşembe günü TED Bursa Koleji’nde başladı, daha sonra da Bahçehir Bursa Koleji’nde devam etti. Seminerlerde öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporlaır ile ilgili temel bilgiler verilirken, Avcıoğlu’nun yarıştığı Ford Fiesta S2000 sergilendi ve Volkicar ile Bursalı ralli pilotu Tezcan Dalfidan’ın show sürüşü gerçekleştirdi.

Proje kapsamında annesi otomobil kullanan öğrencilere katılım formları dağıtılacak ve öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri isteniyor. Farklı illerde de devam edecek seminerlerin sona ermesinin ardından, en başarılı 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …

Bir cevap yazın