TOYOTA’NIN KADIN ÇALIŞANLARI “KADINA ŞİDDETİ” YÜZLERİNE YANSITTI

Toyota’nın kadın çalışanları “Kadına Yönelik Şiddete Karşı” yürütülen kampanya için özel makyajlarla “şiddet görmüş” kadın kimliğine büründüler. Bu şekilde fotoğraflar çektiren Toyota’lı kadın çalışanlar temsili fotoğrafları Toyota Genel Merkezi’nin duvarlarına asarak dünya çapındaki kampanyaya ilginç bir proje ile destek oldular…

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. bünyesinde çalışan kadınlar 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde” farkındalık yaratmak amacıyla farklı ve ses getiren bir projeye imza attı.

22 Toyota çalışanı kadın önceden yapılan makyajlarla temsili olarak “şiddet görmüş kadın” kimliğine büründüler. Bu imajı çektirdikleri fotoğraflara yansıtan Toyota çalışanı kadınlar “Kadına Şiddete Dur” kampanyasına destek oldular. Şiddete maruz kalmış kadının ruh halini yansıtan 22 fotoğraf daha sonra Toyota Türkiye Genel Merkez’indeki duvarlarda sergilendi.

Fotoğrafların altında, Türkiye ve dünyadaki istatistiksel bilgiler de eklenerek “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”ne dikkat çekildi. Toyota çalışanı kadınlar, ayrıca #Toyotalıkadınlarşiddetekarşı” hashtag’i ile sosyal medya hesaplarından diğer çalışanlar ile birlikte paylaşımlar da yaparak farkındalık yarattılar.

Aktüel İntermedya / YAŞAM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın