Yarının Şirketi Zirve’de Tartışıldı

Metal Yapı’nın oturum sponsorluğunda gerçekleşen panelde katılımcılar, geleceğin lider ve organizasyonlarının nasıl olması gerektiğini konuştu.

Moderatörlüğünü Alternatif Bank Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Kaaan Gür’ün yaptığı panele; Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Eczacıbaşı CEO’su Atalay Gümrah, EY Parthenon Birleşik Krallık Başkanı Philip Dunne, Türk Telekom CEO’su Paul Doany ve TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener katıldı.

İlham Veren Liderler Yetiştirmeliyiz

Panelde söz alan Borusan Holding CEO’su Agah Uğur; “Genç kuşakların ilginç bir kariyer yaklaşımı var. Parça parça tamamlama deniyor buna literatürde. Deneme – yanılma yoluyla farklı işlere girip kendileri için en uygun olanını buluyorlar. Ayrıca yaptıkları her şeyde anlam arıyorlar. Bu kuşakların ilham verici liderlerle yola çıkması gerekiyor. Önümüzdeki dönemde şirketlerin yapması gereken, ilham veren liderleri yaratmak ve yetiştirmek olmalıdır. Bizlerin sorumluluğu bu. Bu sayede geleceğin şirketlerini ortaya çıkarabiliriz” dedi.

Kadın Liderlerin Yetişmesine Özel Önem Veriyoruz

Panelde konuşan Eczacıbaşı CEO’su Atalay Gümrah, grubun 47 şirketini geleceğe hazırladıklarını söyledi. Gümrah; “Holding bünyesinde yetenek havuzu kurduk. Şu an 150 arkadaşımızı gelecek rollere hazırlıyoruz. Kadın liderliğini geliştirmek için 40 kadın arkadaşımızı da özel bir programla eğitiyoruz” dedi.

Şirketler Gelecekte Stratejilerini Veriye Göre Oluşturacak

EY Parthenon Birleşik Krallık Başkanı Philip Dunne ise; “Gelecekte de şimdi olduğu gibi yetenek ve deneyim geçerli olmaya devam edecek. Ama gelecekte lider, karar alırken sadece deneyimine değil büyük veriye bakacak. Hatta strateji, veri odaklı olarak şekillendirecek” dedi.

Hiyerarşik Olmayan Takımlar Başarıyı Getirecek

Panelde söz alan Türk Telekom CEO’su Paul Doany de; “Gelecekte kurumlarda herkes işinde lider olmalı ve takım çalışmasıyla şirketi dönüştürücü işlere odaklanmalı. Ama bu liderlik eskiden olduğu gibi hiyerarşik bir düzende olmamalı” şeklinde konuştu.

Gelişmekte Olan Pazarlar Hala 2. Sanayi Devrinde

Panelde konuşan TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, tarihte ne zaman bilimle zanaat birleşirse, bunu başaran mediyetlerin büyük sıçrama yaptığına değindi. Şener; “Uçak icat edildikten sonra 50 milyon yolcuya ulaşması 66 yıl aldı, televizyonun 50 milyon eve girmesi 22 yıl aldı, internet ise 50 milyon kullanıcıya 4 yılda ulaştı. Sanayi 4.0 bu kadar hızlı. Ancak bugün dünyanın %58’inde internet yok. Bu bölgeler daha ikinci sanayi devrinde. Hala bütün sanayi devrimleri devam ediyor” dedi.

Zirvede yer alan tüm konuşma ve oturumlar zirvedencanli.com ve dha.com.tradreslerinden canlı olarak takip edilebiliyor. Ayrıca DHA abonesi medya kanalları DHA’nın uydu kanalından da görüntüleri logolu olarak alabiliyor.

Uludağ Ekonomi Zirvesi ile ilgili en güncel bilgileri uludagekonomizirvesi.org adresinden takip edebilirsiniz.

Uludağ Ekonomi Zirvesi Hakkında: İki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan 1200’e yakın iş insanını ağırlayan Zirve’de iş ve ekonomi dünyasının liderleri, yöneticiler, siyaset dünyasından bakanlar, uluslararası konuşmacılar, girişimciler ve basın mensupları yer alıyor. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından bu yana organize edilen Uludağ Ekonomi Zirvesi, sektör liderleri ve medya tarafından ilgiyle takip ediliyor; birçok yeni fikre ve girişimcilere ışık tutuyor.

Dünyaca ünlü ekonomistleri, şirketlerin CEO ve yöneticilerini ve ayrıca siyaset dünyasından önemli isimleri ağırlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bugüne kadar Nouriel Roubini, Marc Faber, Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff, Jack Straw, Fatih Terim, Kai Georg Diekmann, Jared Cohen, Jean Claude Trichet, Begümhan Doğan Faralyalı, Ali Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Andy Grignon, Ali Koç, Emine Kamışlı, Simon Calder, Darrel West, Mark Mulloch-Brown, Ali Kibar, Cem Boyner, Hüsnü Özyeğin ve daha birçok değerli isme ev sahipliği yaptı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin Ana Sponsorluğunu Garenta üstleniyor. Gold Sponsorlar arasında
Dow, Hacıince, Metal Yapı Konut, Netlog Lojistik, Otoyol-Oksijen Tesisleri, SOCAR Türkiye, Türkiye İş Bankası, Türk Telekom, Vodafone Türkiye ve Yedi Mavi yer alıyor. Zirve’nin Oturum Sponsorları Akkök Holding, Akzirve, BASF Türkiye, Borsa İstanbul, Citibank, Four Seasons Hotels İstanbul, Google, Birleşik Krallık Büyükelçiliği, HSBC, İGSAŞ, TEB, Türk Hava Yolları ve Ziraat Emeklilik olurken, Cisco ve Denizbank da Zirve’de Etkinlik Sponsoru olarak yer aldı. Zirve’nin Destek Sponsorluğunu TAV Havalimanları, İçecek Sponsorluğunu ise Uludağ İçecek üstlendi. Zirve’nin Medya Sponsorları ise CNN Türk, CNN Türk Radyo, DHA ve Hürriyet oldu.

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI – BUSİNESS WORLD

 

You may also like

Popular News