BEYAZ MÜZAYEDE, ÖZEL KOLEKSİYONLARDAN ÇIKAN BİRBİRİNDEN DEĞERLİ ESERLERİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

5. Özel Koleksiyonlar Müzayedesi’nin sezon açılış kokteyli yoğun ilgi gördü

Ünlü koleksiyoner Geri Benardate’nin 30 yılı aşkın sürede oluşturduğu koleksiyon ile birlikte birbirinden değerli eserler, düzenlenen kokteylde görücüye çıkarıldı. 26 Şubat’ta Orjin Plaza’da ilk bölümü gerçekleştirilecek olan iki bölümlük 5. Özel Koleksiyonlar Müzayedesi öncesinde düzenlenen kokteyl, sanat ve cemiyet hayatından isimleri buluşturdu.

Kokteylde, Geri Benardate’nin usta klasik ve oryantalist sanatçıların ellerinden çıkan eserlerden oluşan koleksiyonunun yanı sıra 280 parçalık Osmanlı seramikleri de yoğun ilgi gördü.

Fausto Zonaro’nun ‘Üsküdar’dan Sandala Binen Feraceli Cariyeler’ isimli tablosu, en çok ilgi çeken eserlerden biri oldu. Zonaro’nun bu kıymetli eseri 400 bin TL’den satışa sunulacak. Bir diğer şaheseri olan ‘Süleymaniye Camii Önünde’ tablosu ise 225 bin TL fiyatı üzerinden meraklıların beğenisine sunulacak. Koleksiyonun eşsiz parçalarından biri olan Osmanlı saray işi ‘Sallantılı Çiçekli Dal Üzerinde Zümrüd-ü Anka’ broşu, 80 bin TL üzerinden alıcısını bekleyecek.

Eserler, 26 Şubat’a kadar ziyarete açık

Müzayedede satışa sunulacak olan tüm eserler 16-26 Şubat tarihlerinde, 10.00-20.00 saatleri arasında Beyaz Müzayede’nin Nişantaşı’ndaki ‘Beyaz Space’te sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Aziz Karadeniz tarafından yönetilecek 5. Özel Koleksiyonlar Müzayedesi’nin ilk bölümü 26 Şubat Pazar günü saat 13.00’te, ikinci bölümü 5 Mart Pazar günü saat 14.00’te Maslak’ta Orjin Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Aktüel İntermedya / KÜLTÜR SANAT

 

You may also like

Popular News