Dilek Öcalan için yakalama kararı çıkartıldı

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, adresinde bulunamayan HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan hakkında savunmasının alınması için “yakalama” kararı çıkardı. 

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılanan ve adresinde ulaşılamayan HDP Milletvekili Dilek Öcalan hakkında “yakalama” kararı çıkardı.

Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, Öcalan’ın avukatları Sevda Çelik Özbingöl, Dilara İnal ve Faruk Bedlek hazır bulundu.

Avukat Özbingöl, müvekkilinin milletvekili olması sebebiyle yasama dokunulmazlığı bulunduğunu belirterek, mahkemeye davetle çağrılması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, hakkında zorla getirilme kararına rağmen kendisine ulaşılamayan ve ikinci kez ifade vermeye gelmeyen Öcalan hakkında savunmasının alınması için yakalama kararı verdi.

Güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist Mehmet Yılmaz’ın 23 Şubat 2016’da Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki cenazesine katılan Dilek Öcalan hakkında, cenazedeki davranışlarının “terör örgütünün şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek nitelikte olduğu” gerekçesiyle “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

 

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …