İşgal Güçleri Mescid-i Aksa’da Kudüslü Bir Kadını Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bugün (29 Ağustos Salı) Mescid-i Aksa’da Kudüslü bir kadını gözaltına alırken, işgal mahkemesi geçen hafta gözaltına alınan bir başka kadının şartlı olarak serbest bırakılmasına karar verdi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin bugün öğle saatlerinde Kudüslü Raide Said’i Mescid-i Aksa’nın kapılarından El-Esbat Kapısı’nda gözaltına aldı ve sorguya çekmek üzere Eski Belde semtindeki bir polis merkezine götürdü.

Bu arada, Kudüslü Esir Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, işgal rejimi Sulh Mahkemesi’nin Çarşamba günü Silvan beldesindeki evinde gözaltına alınan 34 yaşındaki kadın öğretmen Menal Abdülmecid Şuveyki’nin serbest bırakılmasına karar verdiğini bildirdi.

Ebu Asab, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Şuveyki’nin iki hafta ev hapsi ve on bin şikel kefalet karşılığı şartlı olarak serbest bırakıldığını söyledi.

Evli ve dört çocuk annesi olan Şuveyki’nin beş aylık hamile olduğu, Kudüs’teki işgal belediyesine bağlı bir okulda öğretmenlik yaptığı fakat gözaltına alındıktan sonra işten çıkarıldığı belirtildi.

Kudüslü kadın öğretmenin işgal güçleri tarafından daha önce de 10 Ağustos’ta gözaltına alındığı ve bir hafta işgal zindanlarında tutulduktan sonra bir haftalık ev hapsi cezası verilerek serbest bırakıldığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News