JAGUAR, SPOTIFY UYGULAMASINI TANITTI

JAGUAR, İNTERNET ÜZERİNDEN MÜZİK DİNLEYEBİLECEĞİNİZ EŞSİZ OTOMOBİL İÇİ SPOTIFY UYGULAMASINI TANITTI.

Tüm otomobil modellerinde* mevcut olan iOS uygulaması 27 Eylül itibariyle App Store’dan indirilebilecek.

Jaguar’ın InControl Uygulamaları kütüphanesinde bu ay kullanılmaya başlanan Spotify uygulaması en iyi otomobil içi Spotify deneyimini sunuyor. Uygulama, kullanıcıların akıllı telefonlarından dokunma ve kaydırma hareketleriyle içerikte gezinebildikleri Spotify arayüzünü yansıtıyor.

Kullanıcılar Spotify’ın müzik dinleme alışkanlıklarını tanıyan ‘deep learning’ (öğrenme) özelliğine dokunarak, kendilerine önerilen parçaları içeren kişiselleştirilmiş ‘Just for You’ (Size Özel) çalma listelerine erişebilecek ve böylelikle hareket halindeyken, ekran üzerinden kaydırma yaparak zaman kaybetmeden müziğin keyfini çıkarabilecekler.

Sürücülerin, artık sinyal gücünün düşük olduğu yerlerde endişelenmesine gerek yok. Spotify’ın ‘Çevrimdışı Modu’ zayıf İnternet bağlantısı koşullarında da indirilen içeriğin görüntülenmesini sağlar.

İki şirket arasındaki bir yıllık geliştirme işbirliği sonucunda ortaya çıkan Jaguar’a özel Spotify’ın tasarım ekibi, otomobil içinde kullanım için tasarlanmış tanıdık ve etkileyici bir deneyim yaratmak üzere harekete geçti. Kullanıcılar yatay eksende kaydırma yaparak, zengin içeriğe sahip albüm adlarını görüntüleyen menüler arasında gezinebilir. Bu sayede yolculuk sırasında sürücünün dikkatinin dağılması en aza indirilir.

“Spotify şu anda bir kısmı Jaguar sahibi olan 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcı ve 40 milyonun üzerinde üyeye sahiptir. Spotify’ın müşterilerimizin uygulama istek listesinin en üstünde yer aldığını fark ettiğimizde, daha en başından, kullanıcıların gerçekten seveceği bir Spotify deneyimi yaratmak istedik. Spotify tasarım ekibi, en iyi otomobil içi deneyimi yaratmak için Gaydon Genel Merkezi’mizde çalışanlarımızla saatlerce süren kullanıcı çalışmaları yürüttü ve bizimle yakın işbirliği içinde çalıştı. Şu anda InControl Uygulamaları kütüphanemizde mevcut olan uygulamamıza, önümüzdeki aylarda öngörülü arama gibi yeni özellikler eklemek üzere Spotify ile yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. “
PETER VIRK
JAGUAR LAND ROVER BAĞLANTILI TEKNOLOJİLER VE UYGULAMALAR DİREKTÖRÜ

“Jaguar ile işbirliği yapmak, Spotify olarak bize, kullanıcılarımızın bildiği ve sevdiği Spotify’a benzeyen ve aynı zevki veren bir kullanıcı arayüzüne sahip muhteşem bir premium otomobil ailesi kazandırdı. Otomobil içinde müzik dinlemenin geleceğini yenilemeye ve şekillendirmeye devam ettiğimiz bu yolculuğumuzda, Jaguar ile işbirliği içinde olmak harika. “
JONATHAN TARLTON
SPOTIFY, İŞ GELİŞTİRME

Henüz cihazlarında Spotify uygulaması bulunmayan InControl Uygulamaları üyeleri, Spotify’ı Apple App Store’dan indirebilir. İndirilmesinin ardından 27 Eylül itibariyle uygulama, akıllı telefon bağlı olduğunda, otomobilin dokunmatik ekranında otomatik olarak görünecektir. Kullanıcıların InControl Uygulamaları aracılığıyla Spotify’a erişmesi için premium üyeliğe sahip olması gerekmez.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News