KOÇ SPOR FEST, KIŞ OYUNLARIYLA PALANDÖKEN’DE BAŞLIYOR

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturan gençlik festivali Koç Spor Fest, Kış Oyunları ile başlıyor. 13 yıldır devam eden Koç Spor Fest’in üniversite spor oyunlarını ülkemizde önemli bir noktaya taşıdığına dikkat çeken Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda bugüne kadar 220 binden fazla sporcunun başarısına tanıklık ettik.

Sahalarda ve tribünlerde görmeyi arzu ettiğimiz dayanışma, fair-play gibi pek çok evrensel değeri Koç Spor Fest’te yaşıyor olmak bizleri mutlu ediyor” dedi.

Koç Topluluğu’nun 80. yılı olan 2006’da başlatılan Koç Spor Fest, gençleri desteklemeye ve onları spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest Kış Oyunları, 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Erzurum Palandöken’de yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla düzenlenecek.

Gençler büyük final için Adana’da ter dökecek

Yıl boyunca 26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest’in bahar etabı ise
16-17 Nisan’da Antalya’da başlayacak. Antalya’nın ardından Aydın, Balıkesir, Ankara, Ordu ve Elazığı’ı ziyaret edecek olan Koç Spor Fest’in final müsabakaları ise Adana’da gerçekleşecek. 5 bini aşkın sporcunun mücadele edeceği büyük finaller, 7-8 Mayıs tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.

Oya Ünlü Kızıl: “Sahalarda ve tribünlerde görmeyi arzu ettiğimiz dayanışma, fair play gibi pek çok evrensel değeri Koç Spor Fest’te yaşıyor olmak bizleri mutlu ediyor.”

13 yıldır devam eden Koç Spor Fest’in, üniversite spor oyunlarını ülkemizde önemli bir noktaya taşıdığını vurgulayan Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, “Geride bıraktığımız 12 yılda 35 şehirde 36 üniversiteye gittik ve toplam 118 bin kilometre yol kat ettik. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 105 festivalde sahada 4 milyon, sosyal medyada ise 12 milyondan fazla gence ulaştık. En önemlisi, 220 binden fazla sporcunun başarısına tanıklık ettik. Bununla birlikte, 2 milyona yakın kişi konserlere, 500 binden fazla kişi de müsabaka ve etkinliklere izleyici olarak katıldı. Sahalarda ve tribünlerde görmeyi arzu ettiğimiz dayanışma, fair play gibi pek çok evrensel değeri Koç Spor Fest’te yaşıyor olmak bizleri mutlu ediyor. 2016’da başlattığımız Kış Oyunları da, gerek gördüğü ilgi, gerekse kış sporlarının ülkemizdeki bilinirliğine sağladığı katkı ile festivalin önemli bir parçası oldu. Bu yıl Koç Spor Fest programına ilk defa dâhil ettiğimiz seminer ve panellerde ise Koç Topluluğu’ndan üst düzey yöneticileri ve alanında uzman isimleri, üniversite gençliğiyle bir araya getireceğiz” dedi.

Kemal Tamer: “Koç Spor Fest, ülkemizde sporun gelişimi açışından büyük önem taşıyor.”

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer de, 2016 yılında takvime ilk kez eklenen Kış Oyunları’nın kapsamının genişleyerek devam ettiğine dikkat çekerek, “Yarış programımıza geçen yıl ilk kez eklediğimiz gece yarışlarını, bu yıl ikiye çıkarttık. Ayrıca izleyenler yarışları Youtube üzerinden canlı seyretme imkânı bulacaklar. Amacımız sporculara her yıl farklı yarış ve etkinlik deneyimleri yaşatmak. Koç Holding’le uzun yıllardır başarılı bir şekilde yürüttüğümüz Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları, ülkemizde sporun gelişimi açışından büyük önem taşıyor. Koç Spor Fest’in bu sene yine sporcularımız için en üst seviyede bir yarış ve etkinlik deneyimi sunacağına şüphem yok. Ülkemizde giderek dünyayla yarışabilecek etkili organizasyonlar düzenleniyor. Koç Spor Fest de bu organizasyonlar arasında öne çıkanlardan biri. Koç Spor Fest’in her yıl daha çok sporcuya ulaşması bizleri çok memnun ediyor” şeklinde konuştu.

2018 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

 • 28 Şubat-4 Mart 2018, Palandöken – Erzurum
 • 16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi
 • 19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
 • 24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi
 • 26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • 30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi
 • 3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi
 • 7-8 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA:

 • İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 57’ye yükseldi.
 • 400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor.
 • Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest kapsamında yıl boyunca devam edecek müsabakalara 26 bine yakın sporcunun katılması beklenirken, bu yıl Adana’da 10 branşta gerçekleştirilecek büyük final müsabakalarında ise 5.000’i aşkın sporcu yarışacak.
 • Koç Spor Fest Kış Oyunları 28 Şubat – 4 Mart tarihlerinde Erzurum Palandöken’de 4 kategoride yaklaşık 600 sporcunun katılımı ile düzenlenecek.
 • Koç Topluluğu Şirketleri Arçelik, Aygaz, Beko, Ford, Ford Otosan, Ford Trucks, Koçtaş, Opet, Setur, Tüpraş, Bilkom, Grundig, Tat, Sek, Tanı, Avis, Fiat ve Yapı Kredi de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek veriyor.
 • Proje çerçevesinde UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı, HeForShe gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler de sunuluyor.
 • Festival kapsamında bu sene 7 farklı şehirde, Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin ve alanında uzman isimlerin, başarılı sporcularla bir araya geleceği “KSF Talks” isimli seminer ve paneller serisi düzenlenecek.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News