TÜMSİAD; 28 Şubat Kara Bir Lekeydi

Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 28 Şubat darbesinin üzerinden 21 yıl geçti. Bu vesile ile TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, “28 Şubat 1997’de halkın iradesine ve kadim medeniyetimize yapılan postmodern bir darbe girişimiydi. Yüce Mevla bir daha milletimize böylesine karanlık günleri yaşatmasın ve milletimizin refah ve huzurunu daim eylesin” açıklamasında bulundu.

TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Genel Başkanı Yaşar Doğan, 28 Şubat darbesinin 21. yılı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. “Türkiye’de bir dönem gelenek haline getirilen darbeler her zaman milletimizi zor durumda bırakmıştır’’ diyen Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Ancak 28 Şubat 1997’de ülkemizin tarihine kara bir leke olarak yazılan bu darbe diğerlerinden farklıdır. Çünkü bu hareketle Türk milletinin varlığına ve bekasına kast edecek hain kadroların devlette yerleşmesinin önü açılmıştır. Milletimizin değerlerine bağlı yaşam biçimine saldırı kisvesi altında bir operasyon yürütülmüş ve 15 Temmuz darbe teşebbüsüne zemin hazırlanmıştır.

TÜMSİAD olarak milli ve manevi varlığımıza, ülkemiz ve milletimiz ile bölünmez bütünlüğümüze karşı yapılan her türlü teşebbüsün karşısında olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyoruz. Demokrasimizin gelişmesi ve milletimizin birlik ve beraberliği için her alanda çalışmaya devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Milletimizin zengin kültürüne, milli ve manevi değerlerimize ve demokrasimizin getirdiği insanların yaşam biçimlerine saygıyı öne alan yaklaşımına destek vermeye devam edeceğiz. “

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News