ROLLS-ROYCE VE CHARLES KAISIN EV SAHİPLİĞİNDE LONDRA TESİSİ KUTLAMASI İÇİN SÜRREALİST AKŞAM YEMEĞİ

Rolls-Royce sanat programı, Belçikalı tasarımcı Charles Kaisin ile işbirliğini kutlamak için özel bir sürrealist akşam yemeğine ev sahipliği yaptı.

Etkinlik Kaisin’in origami enstalasyonu galasıyla aynı zamanda yapıldı. Markanın ikonik sembolü olan Spirit of Ecstasy’den ilham alındı. Rolls-Royce araçlarını yüzyıllardır süsleyen zarif heykelin 2500 minyatürünü içeriyor.

Rolls-Royce Motor Cars tarafından Berkeley Meydanı’nda sergilendi.

Tasarımcı, 5 duyuyu içine alan ve “Yolculuk” temasını taşıyan gecenin tüm konseptini, Rolls-Royce sanatkarlığına bağlı olarak gerçek luksu betimleyerek tasarladı.

100 davetlinin şevkle katıldığı gecede, gecenin ruhuna yakışır şekilde sürreal dokunuşla olan smokin ve siyah kıravat zorunluluğu vardı.

Yemek origami kıyafetler ile servis yapan sanatçıların gelmesiyle başlatıldı. Dört tip parfümlü su sunuldu; turunçgiller, anason ve nane, taze fesleğen, ve amber çiçeği. Garsonlar origami kağıtlarıyla katlanmış yapılar giydiler, misafirlere ahenk içinde yemekleri sundular; yengeç, avokado, siyah susam ve altın sac ile kaplanmış havyar.

Bununla birlikte, Londradaki Royal Akademi Müzik’den Ellen Vanherck ve Guildhall Müzik ve Drama Okulundan Eline Antoinette Vandenheede, Leo Delibes operasından Flower duet eserini ve Mozart’ın Le Nozze di Figaro’sundan Canzonetta sull’aria eserini piyanist Chavdar Mazgalov yorumladılar.

Konserden sonra, solistler kimonoların masa örtüsünden alınan birer parça olduğunu açıkladı. Çorba, Rolls-Royce’un Silver Ghost’unu temsilen gümüş tulum giyen garsonlar tarafından cam kimya tüplerinde servis edildi.

Geceye katılan misafirlerin her birine Kaisin tarafından kişiye özel olarak tasarlanan ve Sir Henry Royce’un “Yaptığınız herşeyde mükemmelliğe uğraşın, var olanı daha iyi yapın yoksa yaratın” sözünden yola çıkan özel yapım kitaplar hediye edildi.

Masalar elle boyanmış çim tablalar ile kaplanarak bu müthiş yolculuğu simgeleyen eşsiz bir ortam yaratıldı. Ana yemek olarak karabalığın sunulduğu akşam yemeğinde, altın bardan yapılmış mükemmel bir tatlıyla şekillendi ,antep fıstığı ve elma yaprağı, parlayan ışıklı bulut kostümleri giyen garsonlar tarafından misafirlere büyüleyici şekilde sunuldu.

Rolls-Royce Motor Cars için Kaisin ile Londra’da yarattığı bu akşam yemeği görülmeye değer ilk skenografik.

Kaisin dünyada lüks ve sanat severlere konsept akşam yemekleri yapmaya devam ediyor.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …

Bir cevap yazın