Sektöründe Sertifikalandırma Sürecini Başlatan İlk ve Tek Şirket Tur Assist!

Türkiye’de 20 yılı geride bırakan, İspanyol Mapfre’nin iştiraklerinden Tur Assist, geçtiğimiz 5 yılda eğitime yaptığı yatırımlar kapsamında yeni bir döneme giriyor. Güvenli Oto Kurtarma Operatörü (GOKO) eğitimlerinde 3. faza başlayan deneyimli şirket, “Müşteri İlişkileri”, “İş Güvenliği”, “Güvenli Sürüş” ve “Güvenli Araç Kurtarma” konularında verilen eğitimlerin sonunda, hizmet birimlerini yeni gelişmelerle ilgili bilgilendirerek, yaklaşık 4 bin operatörün mesleki yeterliliğini artırmayı amaçlıyor. Tur Assist çatısı altında diğer ülkelerdeki çalışanlar hali hazırda Türkiye’de eğitim görürken; yakın gelecekte Mapfre Asistencia özelinde de Türkiye’nin bir eğitim üssü haline dönüşmesi hedefleniyor. 

Yol yardımdan çekiciye, konut onarımdan hava ambulansına, seyahat acentesinden marangoza kadar farklı alanlarda toplam 8 bini aşkın hizmet birimi ile hizmetler sunan Tur Assist, 5 yıl önce başlattığı Güvenli Oto Kurtarma Operatörü (GOKO) eğitimlerinde yeni bir döneme giriyor. Sektöründe birlikte çalıştığı hizmet birimlerine eğitim veren tek şirket olan Tur Assist, GOKO kapsamında verdiği 3. faz eğitimlerle “Müşteri İlişkileri”, “İş Güvenliği”, ”Güvenli Sürüş” ve “Güvenli Araç Kurtarma” konularında hizmet birimlerini bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda tamamlanan 1. ve 2. faz eğitimlerde yaklaşık 4 bin personele eğitim veren Tur Assist, GOKO eğitimleri sona erdiğinde ise 5 bin operatörün mesleki becerilerini artırmış olacak. İnteraktif ortamda verilen eğitimlerde, bir yandan bilgi paylaşımı yapılırken, bir yandan da hizmet birimlerinin sahadaki tecrübelerinden faydalanılıyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen operatörler, 12’şer kişiden oluşan gruplarla 3 gün boyunca eğitimlere katılırken; eğitimler sonunda operatörlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir sertifika veriliyor.

Tur Assist Türkiye’yi eğitim üssü haline getirecek

Son dönemde “kurumsallaşma projesi” kapsamında eğitime yaptığı yatırımları hızlandıran Tur Assist, attığı adımlarla sadece şirket içi gelişimi değil sektör nezdinde de sertifikalandırma sürecinin gelişmesini amaçlıyor. Avrupa’daki pek çok grup şirketi çalışanı da hâlihazırda Türkiye’de eğitim alırken; Tur Assist’in yakın gelecekte grup şirketleri için de bir eğitim merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …