Siyonist Yerleşimciler İşgal Askerleri Himayesinde Mescidi Aksa’ya Baskın Düzenledi

Müslümanlar açısından kutsal sayılan Mescidi Aksa’ya yönelik baskınlarına devam eden Siyonist yerleşimcilerden kalabalık bir grup bugün işgal askerlerinin himayesinde Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal polisinin yerleşimcilerin dört grup halinde El-Mağaribe Kapısından içeri girip dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısından çıkış yapmalarına izin verdiğini belirtti.

Muhabirimiz, işgal askerlerinin 1967 yılından beri işgalci İsrail’in kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısını yerleşimciler giriş yaptıktan sonra kapattığını, yerleşimcilerin içerde müzik eşliğinde ve dans ederek dualar ettiklerini ifade etti.

Muhabirimiz verdiği bilginin devamında sabah erken saatlerde işgal istihbaratından subayların da bölgeyi gezip dolaştıklarını belirterek, silahlı özel güçlerin de bölgede bulunduklarını kaydetti.

Siyonist yerleşimciler işgal hükümeti ve Siyonist cemaatlerin tahrikleriyle Cuma ve Cumartesi günleri hariç her gün öğleden önce ve öğlen namazını müteakip Mescidi Aksa’ya baskın yapıp ayin avlusunda ayin yapmaktadırlar.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News