Breaking News

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 57. kez kapılarını açıyor

Dünya markaları ile Türk ayakkabı üreticileri AYMOD’da buluşuyor

Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de bin 400’ün üzerinde markanın katılımı ile 5 Nisan’da başlıyor.

Fuara, aralarında İtalya, Hollanda, Almanya, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Belarus, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, B.A.E. ve İran’ın da bulunduğu 59 ülkeden alım heyetleri bekleniyor.

Kemal Tanca, Divarese, Ayakkabı Dünyası, Adidas, Décathlon, LC Waikiki, Flo, Yeşil Kundura ve Grinderboks gibi 100’e yakın uluslararası ayakkabı markasının ve zincir mağazanın üst düzey yöneticileri VIP davetli olarak AYMOD’a katılacaklar.

Ayakkabı sektörünün küresel buluşması 57. Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek. Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD’da, klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana, bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürün grupları sergilenecek. Ayakkabı sektöründe teknoloji, moda ve tasarımın yakından takip edilmesine imkan sağlayan AYMOD’da, bin 400’ün üzerinde marka 2017-18 sonbahar-kış sezonu ayakkabı ve saraciye modellerini sektör profesyonelleri ile buluşturulacak.

59 ülkeden alım heyetleri geliyor

CNR Holding ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), 2023’te, 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ayakkabı sektörü için yurt dışı alım heyeti çalışmalarına ağırlık verdi. Yapılan ortak çalışma sonrasında AYMOD Fuarı’na aralarında İtalya, Hollanda, Almanya, Yunanistan, Rusya, Ukrayna, Belarus, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, B.A.E. ve İran’ın da bulunduğu 59 ülkeden alım heyetleri bekleniyor. Kemal Tanca, Divarese, Ayakkabı Dünyası, Adidas, Décathlon, LC Waikiki, Flo, Yeşil Kundura ve Grinderboks gibi 100’e yakın uluslararası ayakkabı markasının ve zincir mağazanın üst düzey yöneticileri VIP davetli olarak AYMOD’a katılacaklar. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanında bulunan, toptan ve perakende ayakkabı alım-satım faaliyetlerinde bulunan 1500’ün üzerinde firmanın yöneticileri CIP davetli programı kapsamında fuarı ziyaret edecek.

Fuar, 60 bin metrekare alanda düzenlenecek

Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılacağı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. 20 bin sektör profesyonelinin beklendiği fuarda görülebilecek yerli ve yabancı markalardan bazıları ise şöyle: Hammer Jack, Tergan , Twigy,Cabani,Ricardo Colli,MCP, Scooter,Conteyner,Euromar ,Lapinta,Devran,İnuovo Lota,Ridge, İlvi , Marcomen , Bulldozer, Darkwood, Topbaş United, Ferudun Kundura.

Sektörde çığır açacak tasarımlar

Türk ayakkabı ve saraciye sektörüne kalifiye personel yetiştiren üniversite, teknik anadolu liseleri ve özel eğitim kurumları öğrencileriyle birlikte sektörde çığır açacak tasarımlarını AYMOD’da sergileyecekler. Uluslararası tasarım yarışmalarında dereceye giren ve tasarımlarında yeni teknolojiler kullanan Zuhal Canyurt, Fatma Menteş, Feyza Aktulga, Yasemin Aşçı, Ceylan Aşçı, Nedret Büyükasar, Ayşe Ünlü, Gonca Aldemir, Gültan Akagündüz, AYMOD Tasarımcılar Özel Bölümünde en yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaracaklar.

Deri çantanın üretim aşamaları sergilenecek

Saraciye Sanayicileri Derneği ile yapılan iş birliğinde fuar alanında bir çanta yapım atölyesi oluşturulacak. 56 senedir sektöre emek veren ve TÜRDEV tarafından onur ödülü kazanan duayen saraciye ustası Alaattin Eldemir tarafından bir deri çantanın tüm üretim aşamaları ziyaretçilerle paylaşılacak. İtalya’dan Ars Arpel, Edizioni, Fotoshoe, Fashion-Mag, ShoesPlanet, Collezioni ve Modapelle’nin Yunanistan’dan Neaderma, Iran’dan Leather and Shoe Market Magazine ve News Industry, İngiltere’den Galore, İsveç’ten Habit dergileri editörleri VIP Press Programı kapsamında ağırlanacak ve AYMOD’daki yenilikleri mercek altına alacaklar.

Kendi alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı

Kendi alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan AYMOD, CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF) ve İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) iş birliğinde organize ediliyor.

 

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Nitril Eldiven Toptan Alım Satım

Toptan, Nitril, Vinil, cerrahi, eldiven, alım, satım, nitril eldiven, vinil eldiven, toptan nitril eldiven, toptan,vinil eldiven, nitril eldiven toptancıları, vinil eldiven toptancıları, eldiven toptancısı,