Vakko eşarp ve kravatları sanatla buluştu

Vakko ve İstanbul Modern’den “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu”

Ülkemizin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern ile Türkiye’de kurulduğu günden bu yana moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak gören Vakko çok özel bir proje için bir araya geldi. Tasarım, sanat ve el işçiliğini eşsiz bir deneyimle buluşturan bu projede İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin koleksiyonunda yer alan Türkiye modern sanatından örnekler Vakko eşarp ve kravatlarında hayat buldu.

İstanbul Modern’in kalıcı koleksiyonunda yer alan Seçkin Pirim’in “Derin”, Fahrelnissa Zeid’in “Cehennemim”, Ahmet Oran’ın “İsimsiz (Triptik)”, Bedri Baykam’ın “Kendi İçinde Bir Dünya”, İnci Eviner’in “Yeni Vatandaş I-II-III”, Ekrem Yalçındağ’ın “Kontrastlar”, Ardan Özmenoğlu’nun “Berliner”, Gülay Semercioğlu’nun “Kırmızı Girdap” ve Ebru Uygun’un “İsimsiz” adlı eserleri, şıklığın eşsiz tamamlayıcısı Vakko Eşarp ile buluşurken; Ahmet Oran, Ebru Uygun ve Seçkin Pirim’in eserleri Vakko Kravat’a ilham verdi.

Vakko eşarp ve kravatlarına hayat veren “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu”nun tanıtım davetinde proje ile ilgili görüşlerini dile getiren Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko: “Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern ile Vakko gibi kurulduğu günden bu yana sanatla içe içe yaşayan bir markanın işbirliğinden ortaya “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu” çıktı. İstanbul Modern’in kalıcı koleksiyonundan 9 değerli sanatçının eserlerini Vakko eşarp ve kravatlarında yorumladık. Sınırlı sayıda üretilen bu koleksiyon hem İstanbul Modern hem de Vakko’larda satışa sunulacak. İnanıyorum ki, bu çok özel ve zamansız koleksiyon, uzun yıllar zevkle kullanılacak ve nesilden nesile aktarılmak üzere saklanacak. Ortaya çıkan bu muhteşem koleksiyon için desteklerinden dolayı başta Oya Eczacıbaşı olmak üzere tüm İstanbul Modern ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı da müze koleksiyonundan seçilen örneklerin ilham verdiği eşarp ve kravatların uzun ve titiz bir çalışma sonrasında ortaya çıktığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu” sanat ve modanın özel bir buluşması oldu. Değerli sanatçılarımızın yapıtlarının, el emeği ve özel dokunmuş ipek kumaşlarla her zaman kullanabileceğimiz aksesuarlara dönüştüğü bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Tamamı el işçiliği ve özel dokunmuş % 100 ipek kumaşlarla üretilen Vakko Eşarp’lar kare (90X90 cm) ve şal (60X200cm) olmak üzere 2 farklı ebatta hazırlandı. Türkiye çağdaş ve modern sanatının hayat bulduğu, Vakko kalitesini yansıtan kravatlar ise dünyanın en iyi ipeği ve astarı kullanılarak İtalya’da üretildi.

Uzun ve titiz çalışmalar sonucunda hayata geçirilen ve sınırlı sayıda üretilen “Türkiye’den Modern ve Çağdaş Sanatçılar Koleksiyonu” İstanbul Modern Mağaza’da ve Vakko’larda sanat ve modaseverleri bekliyor.

Aktüel İntermedya / MODA

About Aktuel İntermedya

Check Also

Toptan bayan iç giyim, İtalyan kesim

İTALYAN KESİM TAM DOLGULU BAYAN İÇ GİYİM TAKIMLAR : Adet fiyatı 28 TL. Ultra Lüks …

Bir cevap yazın